«ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ն (ապրանքանիշը` Beeline) հովանավորում է պատանի նկարիչների ստեղծագործությունների ցուցահանդեսը, որի բացումը տեղի ունեցավ Հայաստանի Ազգային գեղագիտության կենտրոնում 2010թ-ի դեկտեմբերի 8-ին: Ցուցահանդեսը` նվիրված Տիգրան Մեծի 2150 ամյակին երորրդն էր հոբելյանական միջոցառումների շարքում և անց է կացվում ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո: Արցախի, Գյումրիի պատանի նկարիչների, ինչպես նաև Հայաստանի Ազգային գեղագիտության կենտրոնի սաների ավելի քան 100 աշխատանքներ ներկայացված են ցուցահանդեսում:
«Այսօր, շատ կարևոր է ժամանակակից Հայաստանի աճող սերնդի հոգում պահպանել մշակութային և պատմական ժառանգությունը: Ես խորապես համոզված եմ, որ այս միջոցառումն իր հետքը կթողնի պատանի սերնդի հայրենանվեր դաստիարակման հարցում` մերձեցնելով նրանց ազգային արժեքներին և պատմությանը»,- նշեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն: Դիմելով ցուցահանդեսի կազմակերպիչներին Իգոր Կլիմկոն ասաց, «բացելով հայոց պատմության փառավոր էջերը դուք կատարում եք անգնհատելի աշխատանք` ի բարօրություն ապագա սերունդներին և հայ պետականության»:
Ինչպես ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ, Տիգրան Մեծի 2150-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների շարքում ընդգրկվել են Մեծ Թագավորի մասին վավերագրական ֆիլմի ցուցադրությունը և հայ ճանաչված նկարիչների աշխատանքների ցուցահանդեսը, որտեղ ներկայացված նկարները կտպագրվեն պատկերագրքում, որը նաև ներառում է Տիգրան Մեծի կյանքին և գործունեությանը նվիրված գիտահանրամատչելի հոդվածներ և փաստաթղթեր` հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն լեզուներով:

Открытие выставки детского изобразительного искусства состоялось 8 декабря в Национальном детском эстетическом центре Армении. Выставка стала третьим событием в цикле мероприятий, проходящих под патронажем премьер-министра Армении Тиграна Саргсяна, посвященных 2150-летию со дня рождения царя Тиграна Великого. На выставке представлены более 100 работ юных художников из Арцаха, Гюмри, а также воспитанников Национального центра эстетики Армении. ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) выступила спонсором выставки. «Сегодня очень важно сберечь в сердцах подрастающего поколения современной Армении ее культурную память и историческое наследие. Я твердо верю, что данное мероприятие сыграет свою роль в патриотическом воспитании армянской молодежи, приобщении ее к национальной культуре и истории», – отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Обращаясь к организаторам выставки, Игорь Климко отметил: «Открывая славные страницы армянской истории, вы делаете неоценимую работу, направленную на благо будущего поколения, а значит, на благо будущего страны». В серию мероприятий, приуроченных к 2150-летию со дня рождения царя Тиграна Великого, ранее вошли показ документального фильма об армянском правителе и выставка работ известных армянских художников. Картины, представленные на выставке, вошли в художественный каталог, содержащий также научные труды, документы о жизни и деятельности царя Тиграна Великого на армянском, русском и английском языках. По завершении выставки все участники получат памятные подарки от организаторов конкурса. Об этом сообщает пресс-служба компании “АрменТел”