Հայ գրոսմայստեր Գրիգոր-Սևակ Մխիթարյանը Ամերիկանա քաղաքում ավարտված Բրազիլիայի շախմատի առաջնությունում 11 հնարավորից վաստակեց 6,5 միավոր և բաժանեց 4-6-րդ տեղերը: 8,5 միավորով չեմպիոնի կոչումը նվաճեց գրոսմայստեր Ջովաննի Վեսկովին:
Ռուսաստանի ուսանողների առաջնությունում վերջին տուրից առաջ ՖԻԴԵ-ի վարպետ Պողոս Նահապետյանը 8 հնարավորից վաստակել է 5,5 միավոր և մի խումբ մասնակիցների հետ բաժանում է երրորդ տեղը: Նահապետյանը միայն կես միավորով է հետ մնում առաջատարներից` գրոսմայստեր Լիսիից և միջազգային վարպետ Դանինից: Միջազգային վարպետ Կարինա Համբարձումովան ունի 5 միավոր: Նա լավագույն ցուցանիշն ունի մասնակից բոլոր շախմատիստուհիների մեջ և հավակնում է չեմպիոնուհու կոչմանը, հաղորդում է armchess.am-ը:

GM Krikor-Sevag Mekhitarian scored 6.5 points out of 11 possible and shared the 4th-6th places at Brazil Chess Championship held in Americana.
GM Giovanni Vescovi won the championship, scoring 8.5 points.
FIDE master Poghos Nahapetyan scored 5.5 points out of 8 possible and shares the third place with several other participants of the Russian Students' Chess Championship held in Moscow. Nahapetian is only half a point behind the leaders.
Karina Hambartsumova scored 5 points. She has currently got the best result among the female chess players and has chances to win the championship, armchess.am reported.