Դեկտեմբերի 10-ին տեղի ունեցավ թեթևագույն քաշային կարգում մրցաշարի մասնակիցներ Վախթանգ Դարչինիյանի, Աբներ Մարեսի, Յոնի Պերեսի ու Ջոզեֆ Ագբեկոյի ամփոփիչ մամլո ասուլիսը: Դարչինյանը կհանդիպի Մարեսի, իսկ Ագբեկոն՝ Պերեսի հետ:
Դարչինյանի փրոմոութեր Հարրի Շոուն շնորհակալություն է հայտնել Showtime-ին մրցաշարի կազմակերպման համար: «Դեկտեմբերի 11-ին մենք հիանալի մենամարտեր կտեսնենք չորս մեծ բռնցքամարտիկների մասնակցությամբ»,-Շոուի խոսքերն է մեջբերում boxingscene.com-ը:
Հայ բռնցքամարտիկը խոստովանել է, որ Մարսեը ուժեղ և լավ բռնցքամարտիկ է: «Սակայն այս մենամարտում դուք կտեսնեք մի նոր Վիկի: Ես կհաղթեմ նոկաուտի միջոցով, դա են ցանկանում նաև երկրպագուները»:
Իսկ Մարեսը գտնում է, որ յուրաքանչյուր բռնցքամարտիկ սիրում է պարծենալ և մենամարտից առաջ սպառնալ մրցակցին, սակայն ինքը պատրաստ է մենամարտին:

10 Декабрь 2010 - 13:48 AMT
10 декабря состоялась заключительная пресс-конференция участников турнира в легчайшем весе Вахтанга Дарчиняна, Абнера Мареса, Йонни Переса и Джозефа Акбеко. Дарчиняна встретится с Маресом, а Акбеко – с Пересом.
Промоутер Вика Дарчиняна Гарри Шоу поблагодарил “Showtime” за организацию этого турнира. “11 декабря мы увидим прекрасные поединки в исполнении четырех великих боксеров”,- слова Шоу передает boxingscene.com.
Сам армянский боксер признался, что Марес – сильный и хороший боксер: “Но в этом поединке вы увидите нового Вика. Я одержу победу нокаутом, этого хотят и болельщики”.
Марес же считает, что каждый боксер любит хвастаться и до боя угрожать сопернику, но он полностью готов к поединку.