Դեկտեմբերի 11-ին և 12-ին Գյումրի քաղաքում տեղի կունենա Ռուբեն Սուվարու` «Աստծուն որոնելիս» խորագիրը կրող ցուցահանդեսը, հաղորդել են PanARMENIAN.Net գործակալությանը:
Հայաստանի տարբեր մարզերում առաջին անգամգրաֆիկայի ժանրում ցուցադրվում են Հայաստանի Հանրապետությունում նմանօրինակը չունեցող մանրանկարներ, որոնք ամբողջությամբ գրիչով են արված: Արտահայտում են մարդու և տիեզերքի կապը, ունեն փիլիսոփայական և պատմական հենք:
Ցուցահանդեսի պատվավոր հրավիրյալներից են Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը, Գյումրու մշակույթի բաժնի պետ Արտաշես Կարապետյանը, Հայ առաքելական եկեղեցու Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը:
Ռուբեն Սուվարին ծնվել է 1982թ. Ղազախստանի Ցելինագրադ (այժմ` մայրաքաղաք Աստանա) քաղաքում: Մեկ տարի անց ընտանիքով հաստատվել են Վանաձորում: Առաջին անգամ լրջորեն նկարչությամբ զբաղվել է, երբ 23 տարեկան էր: Աշակերտել է լոռեցի նկարիչ Խաչիկ Ղարաբեկյանին:

В Гюмри 11 и 12 декабря пройдет выставка картин Рубена Сувару под названием “В поисках Бога”, сообщили агентству PanARMENIAN.Net.
Впервые в областях Армении выставляются миниатюры, не имеющие аналогов в стране. Произведения выполнены ручкой в жанре графики. Работы выражают связь между человеком и космосом. Выставка имеет целью посредством искусства напомнить современному человеку о его духовной сущности.
Почетными гостями мероприятия будут мэр города Гюмри Вардан Гукасян, начальник отдела культуры города Гюмри Арташес Карапетян, предводитель Ширакской епархии Армянской Апостольской церкви архиепископ Микаел Аджапаян.
Рубен Сувари родился в 1982 году в Казахстане. Спустя год с семьей переехал в Ванадзор. Серьезно начал заниматься рисованием в 23 года.