Երևանի քաղաքապետարանում դեկտեմբերի 11-ին տեղի է ունենում բարեգործական ամանորյա տոնավաճառ, որը կազմակերպվել է «Բարի գալուստ Հայաստան» դիվանագիտական ասոցիացիայի կողմից Երևանի քաղաքապետարանի հետ համատեղ:
«Ամանորյա տոնավաճառից ստացված բոլոր միջոցները տրամադրվելու են Երևանի արվեստի դպրոցներին` Արաբկիրի կերպարվեստի դպրոցին և Էրեբունիի պարարվեստի դպրոցին»,- դեկտեմբերի 11-ին տոնավաճառի բացման ժամանակ ասել է «Բարի գալուստ Հայաստան» դիվանագիտական ասոցիացիայի նախագահ, ՀՀ ԱԳՆ ղեկավարի կին Նատալյա Նալբանդյանը:
Նրա խոսքերով, միջոցառումներին մասնակցում են 21 դեսպանատներ, ՄԱԿ հայկական գրասենյակը, բազմաթիվ հայկական կազմակերպություններ և ձեռնարկատերեր:
Նա հավելել է, որ միջոցառման ընթացքում տեղի է ունենալու վիճակախաղ, որի հաղթողը ստանալու է բջջային հեռախոս Օրանժ Արմենիայից:
Առաջին ամանորյա բարեգործական տոնավաճառից ստացված միջոցներն անցյալ տարի ուղորդվել են Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի երեք մանկապարտեզների վերանորոգմանը:
Տոնավաճառում ներկայացված են ազգային զգեստներ, հուշանվերներ, զարդեր, ամանորյա պարագաներ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Հնդկաստանից, Հունաստանից, Եգպիտոսից, Լիբանանից, Սիրիայից, Իրանից, Իրաքից, Չինաստանից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Գերմանիայից, Շվեյցարիայից, ԱՄՆ-ից:

В мэрии Еревана 11 декабря проходит второй благотворительный новогодний базар, организованный дипломатической ассоциацией «Добро пожаловать в Армению» совместно с мэрией Еревана.
“Все средства, вырученные в результате новогодней ярмарки, будут предоставлены школам искусств города Еревана – школе живописи в Арабкире и хореографической школе в Эребуни ”, – сказала 11 декабря на открытии базара президент ассоциации “Добро пожаловать в Армению”, супруга главы армянского внешнеполитического ведомства Наталья Налбандян.
По ее словам, в мероприятии принимают участие 21 посольство, армянский офис ООН, множество армянских организаций, а также частные предприниматели страны.
Она добавила, что в ходе мероприятия будет разыгрываться лотерея. Победитель получит телефон от мобильного оператора Orange Armenia.
На средства, вырученные от первого новогоднего благотворительного базара в прошлом году, были отремонтированы три детских сада в административном районе Шенгавит города Еревана.
На базаре представлены национальные костюмы, блюда, сувениры, украшения, новогодние аксессуары из Армении, России, Индии, Грузии, Греции, Египта, Ливана, Сирии, Ирана, Ирака, Китая, Украины, Белоруссии, Германии, Швейцарии, США.