Երևանի քաղաքապետարանում դեկտեմբերի 11-ին տեղի է ունենում բարեգործական ամանորյա տոնավաճառ, որը կազմակերպվել է «Բարի գալուստ Հայաստան» դիվանագիտական ասոցիացիայի կողմից Երևանի քաղաքապետարանի հետ համատեղ:
«Ամանորյա տոնավաճառից ստացված բոլոր միջոցները տրամադրվելու են Երևանի արվեստի դպրոցներին` Արաբկիրի կերպարվեստի դպրոցին և Էրեբունիի պարարվեստի դպրոցին»,- դեկտեմբերի 11-ին տոնավաճառի բացման ժամանակ ասել է «Բարի գալուստ Հայաստան» դիվանագիտական ասոցիացիայի նախագահ, ՀՀ ԱԳՆ ղեկավարի կին Նատալյա Նալբանդյանը:
Նրա խոսքերով, միջոցառումներին մասնակցում են 21 դեսպանատներ, ՄԱԿ հայկական գրասենյակը, բազմաթիվ հայկական կազմակերպություններ և ձեռնարկատերեր:
Նա հավելել է, որ միջոցառման ընթացքում տեղի է ունենալու վիճակախաղ, որի հաղթողը ստանալու է բջջային հեռախոս Օրանժ Արմենիայից:
Առաջին ամանորյա բարեգործական տոնավաճառից ստացված միջոցներն անցյալ տարի ուղորդվել են Երևանի Շենգավիթ վարչական շրջանի երեք մանկապարտեզների վերանորոգմանը:
Տոնավաճառում ներկայացված են ազգային զգեստներ, հուշանվերներ, զարդեր, ամանորյա պարագաներ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Հնդկաստանից, Հունաստանից, Եգպիտոսից, Լիբանանից, Սիրիայից, Իրանից, Իրաքից, Չինաստանից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Գերմանիայից, Շվեյցարիայից, ԱՄՆ-ից:

On December 11, Yerevan city administration is hosting a New Year’s Bazaar, organized by Welcome to Armenia diplomatic association jointly with Yerevan Mayor’s Office.
“The event proceeds will be allocated to promotion of art schools in Yerevan,” the president of Welcome to Armenia association, Armenian Foreign Minister’s spouse Natalya Nalbandian stated in her opening remarks.
“New Year’s Bazaar hosts representatives of 21 embassies, UN Office in Armenia and local organizations, as well as a number of private entrepreneurs. A prize of a cell phone, courtesy of Orange Armenia mobile operator, will be granted to the winner of the lottery to be held during the Bazaar,” she noted.
Proceeds from 2009 New Year Bazaar were allocated to reconstruction of 3 kindergartens in Yerevan’s Shengavit administrative distinct.
National costumes, dishes, souvenirs, decorations, New Year accessories from different countries worldwide are exhibited at current charity event.