Հունվարի 14-23-ը Սանկտ Պետերբուրգում տեղի կունենա ԱՊՀ պետությունների գավաթի մրցաշարը, որին կմասնակցեն անդամ երկրների չեմպիոնները
Հայաստանի «Փյունիկ» ֆուտբոլի ակումբը հրաժարվել է մասնկցել մրցաշարին: Հրաժարվել են նաև արծաթե և բրոնզե մրցանակակիրներ «Բանանցն» ու «Ուլիսը», հետևաբար, Սանկտ Պետերբուրգ կմկենի «Միկան»:
«ՀՖՖ-ն դիմել է մեզ և մենք մեր համաձայնությունն ենք տվել մասնակցել մրցաշարին: Ֆուտբոլիստները կսկսեն նախապատրաստվել մրցաշարին արդեն դեկտեմբերի 18-ին, իսկ հետո կշարունակեն հունվարի 4-ին, այն ժամանակ էլ կմիանան լեգիոներները»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել ակումբի մամլո քարտուղար Աշոտ Մարտիրոսյանը:
Ըստ նրա, ավարտվել է պայմանագիրը բրազիլացի կիսապաշտպան Էդիլսոն Ժունիորի հետ, իսկ Ուլիսես Մոնտենեգրոյի հարցում դեռ պարզ չի կմնա նա ակումբում, թե՝ ոչ: «Միկան» ձեռք է բերել պաշտպան Վահագն Մինասյանին «Փյունիկից»:

13 Декабрь 2010 - 11:53 AMT
С 14 по 23 января в Санкт-Петербурге пройдет Кубок Содружества независимых государств и стран Балтии, в котором примут участие чемпионы стран.
Чемпион Армении ФК “Пюник” отказался принять участие в розыгрыше кубка. Отказались так же серебряные и бронзовые призеры “Бананц” и “Улисс”, и в Санкт-Петербург отправится “Мика”.
“ФФА обратилась к нам, и мы дали наше согласие играть в этом турнире. Футболисты начнут подготовку с 18 декабря, а затем продолжат с 4 января, тогда и присоединятся легионеры клуба”, – сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь клуба Ашот Мартиросян.
По его словам, завершился контракт с бразильским полузащитником Эдилсоном Жуниором, а Улисес Монтенегро – неясно останется ли в клубе. “Мика” пока что приобрел защитника Ваагна Минасяна из “Пюника”.