Բուենոս Այրեսում տեղի ունեցավ Peugeot Argentina Tennis Cup-2010 մրցաշարի վիճակահանությունը, որին մասնակցեցին 6 թենիսիստներ:
Դավիթ Նալբանդյանը կխաղա B խմբում, որտեղ նրա մրցակիցները կլինեն ռուսաստանցի Մարատ Սաֆինը և արգենտինացի Խուան Իգնասիո Չելան:
Ինչպես հաղորդում է Նալբանդյանի պաշտոնական կայքը, առաջին խաղը թենիսիստը կանցկացնի Չելայի հետ: Պաշտոնական խաղերում նրանք հանդիպել են 6 անգամ, և դեռևս առաջատարն է Նալբանդյանը 4:2 հաշվով:
A խմբում ըստ վիճակահանության հանդես կգան Կարլոս Մոյան (Իսպանիա) և ամերիկացիներ Մարդի Ֆիշն ու Ջեյմս Բլեյքը: Մրցաշարը մեկնարկում է դեկտեմբերի 16-ին, յուրաքանչյուր խմբի հաղթողները կխաղան եզրափակչում, հաղորդում է gotennis.ru-ն:

В Буэнос-Айресе состоялась жеребьевка выставочного турнира Peugeot Argentina Tennis Cup-2010, в котором принимают участие 6 теннисистов.
Давид Налбандян сыграет в группе В, где его соперниками будут россиянин Марат Сафин и аргентинец Хуан Игнасио Чела.
Как сообщает официальный сайт Налбандяна, первый матч теннисист проведет против Челы. В официальных матчах они встречались 6 раз, и пока что со счетом 4:2 ведет Налбандян.
В группу “А” согласно жеребьевке вошли Карлос Мойя (Испания) и американцы Марди Фиш и Джеймс Блейк. Турнир стартует 16 декабря, победители своих групп 19 декабря сыграют в финале, передает gotennis.ru.