Երևանի «Հատիս» բասկետբոլի կանանց ակումբը պարտությամբ սկսեց 2010-2011թթ. Եվրագավաթի 1/16 եզրափակիչը: Վարդան Խաչատրյանի սաները 57:62 հաշվով զիջեցին «Դինամոյին»:
«Դինամոյի» մարզիչ Սերգեյ Շչեպոտկինը խաղից հետո նշել է, որ խաղը շատ լարված էր և կոշտ: «Ռուսաստանում և Եվրոպայում այլ կերպ են դատում, ստիպված եղանք հարմարվել խաղի նման ոճին: Չեմ կարող ասել, որ մրցավարներն ինչ-որ մեկի կողմից էին, բայց խաղը որոշ պահերի նման էր մարտի: Խաղից առաջ մենք տեսել էինք «Հատիսի» խաղը և ճանաչում էինք ողջ մեկնարկային հնգյակին»,- ասել է Շչեպոտկինը:
Մոսկվայի «Դինամոյի» մարզիչի խոսքերով, «Հատիսը» փորձեց ցույց տալ իր լավագույն խաղը: Նրա կարծիքով, իր ոչ բոլոր սաները լավ խաղացին: Շչեպոտկինը նշել է, որ կիսաեզրափակիչ հասնելն իր թիմի համար լավ արդյունք կլինի:
Նա հավելել է, որ «Դինամոյի» կազմում խաղում են հիմնականում ռուս բասկետբոլիստներ, և այս տարի նրանցից երկուսը խաղացել են Ռուսաստանի հավաքականում, իսկ երեքը համարվում են հավաքականում հանդես գալու թեկնածու:

Ереванский женский баскетбольный клуб “Атис” с поражения начал 1/16 финала Еврокубка 2010-2011. Подопечные Вардана Хачатряна со счетом 57:62 уступили московскому “Динамо”.
Наставник “Динамо” Сергей Щепоткин после матча отметил, что игра была напряженной и очень жесткой. “В России и в Европе судят совсем по другому, приходилось привыкнуть к такому стилю игры. Не могу сказать, что арбитры были на чей то стороне, но игра в некоторых моментах была похожа на борьбу. До матча мы видели игры “Атиса” и знали всю стартовую пятерку”,- сказал Щепоткин.
По его словам баскетболистки “Атиса” старались показать свою лучшую игру, и получилась интересная игра для зрителей. Тренер “Динамо” доволен игрой команды, но, по его мнению, не все его подопечные сыграли хорошо. Он думает, что добраться до полуфинала для его команды будет неплохим результатом.
Щепоткин отметил, что в составе “Динамо” в основном играют российские баскетболистки, и в этом году двое из них играли в сборной России, а трое считаются кандидатами в сборную.