Դավիթ Նալբանդյանը հաղթանակով է սկսել իր ելույթը Peugeot Argentina Tennis Cup-2010-ում, որն ընթանում է Բուենոս Այրեսում:
Արգենտինացի թենիսիստը B խմբում առաջին խաղում հաղթանակ է տարել հայրենակից Խուան Իգնասիո Չելոյի նկատմամբ 7:6, 6:4 հաշվով: Դա Նալբանդյանի 5-րդ հաղթանակն է Չելոյի հետ պաշտոնական խաղերում, որը երկու անգամ հաղթել է:
Հաջորդ խաղը Նալբանդյանն անցկացնելու է Մարատ Սաֆինի դեմ, նրանք հանդիպել են 9 անգամ, և 6:3 հաշվով առաջատար է Նալբանդյանը, հաղորդում է Նալբանդյանի պաշտոնական կայքը:
«Ես պետք է ավելի հետևողական հանդես գամ: Գլխավորը, որպեսզի հաջորդ տարի ես վնասվածք չունենամ: Իմ նպատակն է վերադառնալ համաշխարհային վարկանիշի լավագույն 10-ակ»,- ասել է Նալբանդյանը:

17 Декабрь 2010 - 08:41 AMT
Давид Налбандян удачно стартовал на выставочном теннисном турнире Peugeot Argentina Tennis Cup-2010, который проходит в Буэнос-Айресе.
Аргентинский теннисист в группе В в первой игре одержал победу над соотечественником Хуаном Игнасио Челой со счетом 7:6, 6:4. Это была пятая победа Налбандяна в официальных матчах с Челой, который побеждал дважды. Вторую игру Налбандян проведет против Марата Сафина (Россия), теннисисты встречались 9 раз и со счетом 6:3 ведет аргентинец, передает официальный сайт Налбандяна.
“Мне нужно выступать более последовательно. Главное, чтобы в следующем году у меня не было травм. Моей целью является возвращение в ТОП-10 мирового рейтинга”, – сказал Налбандян.