Միջազգային հարաբերությունների Մոսկվայի պետական ինստիտուտում (ՄՀՄՊԻ) տեղի են ունեցել օլիմպիական խաղեր, որոնց մասնակցել են 35երկրների թիմեր: ՄՀՄՊԻ հայկական ընկերակցության ուսանողները ներկայացված 19 մարզաձևերում նվաճել են 6 ոսկե, 2 արծաթե, 2 բրոնզե մեդալներ:
Երեք եզրափակիչ մրցություններում հայ ուսանողները հաղթանակ են տարել ադրբեջանական թիմի նկատմամբ: ՄՀՄՊԻ ղեկավարության կողմից նրանց հանձնվել է օլիմպիական խաղերի հաղթողի գավաթ: Դեկտեմբերի 21-ին Ռուսաստանում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլեգ Եսայանը դեսպանատանն ընդունել է ՄՀՄՊԻ հայկական ընկերակցության ուսանողներին և նրանց հանձնել շնորհակալագրեր, PanARMENIAN.Net-ին հայտնել է ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատան մամլո ծառայությունը:

22 Декабрь 2010 - 09:44 AMT
Армянские студенты завоевали шесть золотых, две серебряные, две бронзовые медали на олимпийских играх в МГИМО
В Московском Государственном Институте Международных Отношений были проведены олимпийские игры, в которых принимали участие команды 35 стран. Студенты армянского сообщества МГИМО из 19 представленных видов спорта завоевали шесть золотых, две серебряные, две бронзовые медали.
В трех заключительных соревнованиях они одержали победу над азербайджанской командой. Руководством МГИМО им был вручен кубок победителя олимпийских игр. 21 декабря чрезвычайный и полномочный посол Армении в России Олег Есаян принял студентов армянского сообщества МГИМО в посольстве и вручил им благодарственные грамоты, сообщили PanARMENIAN.Net в пресс-службе посольства РА в РФ.