Ռոստովի ֆիլհարմոնիայի մեծ դահլիճում 2011թ. հունվարի 26-ին տեղի կունենա հայկական երաժշտության համերգ: Ծրագրում կներկայացվեն ոչ միայն հայ ժողովրդական, հոգևոր ու դասական երաժշտության գոհարները, այլ նաև հայ դասականների ստեծղագործությունները հայ բանաստեղծուհի Մելանիա Գրիգորյանի կատարմամբ:
Համերգին կմասնակցեն միջազգային մրցույթի դափնեկիր Յուլիան Սելիցկին (դաշնամուր), Գրիգորի Օսմանյանը (բայան), Ալեքսան Սաղաթելյանը (դուդուկ), Արմեն Սաղաթելյանը (հարվածայիններ, կլարնետ):
Ծրագրում՝ Նարեկացի, Կոմիտաս, Եկմալյան, Տիգրանյան, Մելիքյան, Տեր-Գևորգյան, Միրզոյան, Դոլուխանյան, Մազմանյան, Խաչատուրյան, հաղորդում է Miasin.ru-ն:

23 Декабрь 2010 - 07:57 AMT
В Большом зале Ростовской областной филармонии 26 января 2011 г. состоится концерт армянской музыки.
В программе будут представлены не только произведении, относящиеся к шедеврам духовной, классической и народной армянской музыки, а также известные стихотворения армянских классиков в исполнении армянской поэтессы Мелании Григорян.
В концерте примут участие лауреат международного конкурса Юлиан Селицкий (фортепиано), Григорий Османян (баян), Алексан Сагателян (дудук), Армен Сагателян (ударные, кларнет).
В программе: Нарекаци, Комитас, Екмалян, Тигранян, Меликян, Тер-Геворкян, Мирзоян, Долуханян, Мазаманян, Хачатурян, сообщает Miasin.ru