27 Դեկտեմբեր 2010 - 13:37 AMT
Հայաստանի 2010թ. լավագույն հարձակվողներից մեկը՝ Գևորգ Ղազարյանը, որն այս խաղաշրջանում 16 գոլ է խփել «Փյունիկի» կազմում, իսկ Եվրոպայի 2012թ. առաջնության ընտրական փուլում երկու անգամ աչքի է ընկել ՀՀ հավաքականի կազմում, խոստովանել է, որ Ամանորն իր ամենասիրված տոնն է:
«Կեսգիշերին անպայման հավաքվում ենք ամբողջ ընտանիքով, այնուհետև յուրաքանչյուրը շարունակում է տոնել իր ընկերների հետ: Ես հավատում եմ, որ ինչպես դիմավորես Նոր տարին, այնպես կանցնի ողջ տարին: Մաղթում եմ, որ մենք բոլորս եկող տարում կարողանանք իրականացնել մեր նպատակները և միշտ ուրախանանք կյանքին, մնացածը ժամանակի հետ կստացվի»,-ասել է Ղազարյանը:
Հայաստանի հավաքականի և «Փյունիկի» կիսապաշտպան Դավիթ Մանոյանը, որն այս տարի մի քանի անգամ վնասվածքներ ստացավ, ցանկանում է, որ բոլոր վնասվածքները ետևում մնան, և 2011թ. նա կարողանա ցույց տալ այն ֆուտբոլը, որին ունակ է: «Մեր հավաքականին մաղթում եմ հաջող ելույթներ, «Փյունիկ» ակումբին՝ որքան հնարավոր է շատ փուլեր հաղթահարել Չեմպիոնների լիգայում, իսկ բոլորին՝ երջանկություն և ուրախության բազում առիթներ»,-ասել է նա:

Один из лучших бомбардиров Армении 2010 года Геворк Казарян, который в этом сезоне в составе “Пюника” забил 16 голов, а в отборочном этапе чемпионата Европы 2012 года в составе сборной Армении отличился два раза, признался, что Новый год – его любимый праздник.
“Всегда в полночь собираемся всей семей, затем каждый продолжает праздновать со своими друзьями. Я верю, что как встретишь Новый год, так он и пройдет. Желаю, чтобы все мы могли в будущем году осуществить свои планы и постоянно радовались жизни, все остальное со временем получится”, – сказал Казарян.
Полузащитник сборной Армении и “Пюника” Давид Маноян, который в этом году несколько раз получал травмы, желает, чтобы все травмы остались позади, и в 2011 году он смог бы показать тот футбол, который может: “Нашей сборной желаю удачных выступлений, клубу – пройти как можно больше этапов в Лиге Чемпионов, что не удавалось до сих пор, а всем – счастья и много поводов для радости ”.