Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը 2011-ը դիմավորելու է Սևանում: «Վերջին 3 տարին մենք Ամանորը նշում ենք քաղաքից դուրս: Հատկապես աչքի է ընկել 2010-ը, քանի որ մենք ճանապարհորդել ենք Եվրոպայում. շատ հետաքրքիր էր, ուղղակի հիանալի»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Մինասյանը:
Նոր տարին Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի համար ընտանեկան տոն է, որն անցնում է հետաքրքիր և ուրախ: «Երբ դու փոքր ես, սպասում ես շատ նվերների և ինչ-որ հեքիաթային բանի: Իսկ երբ մեծանում ես, ցանկանում ես, որպեսզի Նոր տարին քո երեխաների համար դառնա իսկական տոն և քո նվերները դուր գան նրանց»:
Մինասյանը ցանկանում է, որպեսզի 2011-ը բոլորի համար լինի հաջողակ, երջանիկ և ուրախ տարի: «Ֆուտբոլի երկրպագուներին մաղթում եմ, որպեսզի այս տարի ավելի հաճախ ուրախանան Հայաստանի հավաքականի ձեռքբերումներով»,- ասել է Մինասյանը:

28 Декабрь 2010 - 07:31 AMT
Вардан Минасян: Болельщикам сборной Армении в 2011 году желаю, чтобы они имели больше поводов радоваться достижениям сборной
Главный тренер национальной сборной Армении Вардан Минасян 2011 год встретит с семей в Севане. “Последние 3 года мы празднуем Новый год не в городе. Особенно отличился 2010 год, поскольку мы путешествовали по Европе и встретили Новый год там: было очень необыкновенно и прекрасно”,- в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал Минасян.
По словам тренера, Новый год для него семейный праздник, проходит интересно и радостно. В детстве он с нетерпением ждал этого праздника: “Когда ты маленький, ждешь много подарков и чего- то сказочного. А когда взрослеешь, хочешь чтобы Новый год для твоих детей стал настоящим праздником и твои подарки понравились им”.
Минасян желает, чтобы 2011 был удачным для всех, счастливым и радостным годом. “Болельщикам и любителям футбола желаю, чтобы в этом году радовались достижением сборной Армении почаще”,- добавил наставник сборной Армении.