Միջին քաշային կարգում աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամը, որը հանգստանում է Թայլանդում, արտահայտվել է բրիտանացի Կարլ Ֆրոչի հետ իր վերջին ելույթի մասին:
«Կարծում եմ, որ 8 ամիսների ծանր նախապատրաստումներից հետո չափազանց շատ եմ մարզվել: Մարտը երկու անգամ հետաձգվեց և ակնհայտ է, որ դա վատ անդրադարձավ իմ օրգանիզմի վրա: Երբ ես վերջապես հանդիպեցի Ֆրոչին, ապա ինքնս ինձ չճանաչեցի: Ես սովորականի նման ուժեղ և բռնկվող չէի, այլ հակառակը, ամեն ինչ այլ կերպ էր»:
Մրցաշարի հաջորդ փուլում կիսաեզրափակիչ մարտում Աբրահամը պետք է հանդիպի WBA տիտղոսակիր, անպարտելի ամերիկացի Անդրե Ուորդի հետ: Մենամարտը, ամենայն հավանականությամբ, կայանալու է մայիսին:
Աբրահամը խոստացել է, որ այս մարտում վերականգնելու է իր հեղինակությունը. «Ես չեմ կարող իմ երկրպագուներին հիասթափեցնել ևս մեկ անգամ»:

Former IBF middleweight champion Arthur Abraham (31-2, 25 KO’s) is recovering in Thailand from his surprisingly lackluster showing against Carl Froch in the final Group Stage 3 match.
“I think I was overtrained after eight tough months of training,” he said.
“The fight was postponed twice, so I was constantly wired in. This is obviously not good for my body. When I finally got to fight him, I didn’t even recognize myself. I wasn’t as explosive and strong as I normally am, but the opposite.”
In his next fight, Abraham will challenge WBA super middleweight champion Andre Ward in the Super Six semi-final, probably in May and has promised to repair the damage to his reputation in that fight. “I can’t disappoint my fans again,” he stated, fightnews.com reported.