Հունվարի 9-ին Թբիլիսիում տեղի կունենա Սերգեյ Փարաջանովի ծննդյան 87-ամյակին նվիրված ակցիա: Ինչպես հաղորդում է Գրուզիա Online-ը, ակցիան խորհրդանշական բնույթ է կրելու և կկայանա Վատնիյ ռյադ փողոցում` Սերգեյ Փարաջանովի հուշարձանի մոտ:
Ակցիայի մասնակիցները մեկական կարմիր նուռ կունենան, այդպիսով նրանք հարգանքի տուրք կմատուցեն մեծ վարպետի հիշատակին: Միջոցառումը կազմակերպվել է նախաձեռնող խմբի կողմից և նպատակ ունի մեծացնել հասարակության հետաքրքրությունը մեծ կինոռեժիսոր և նկարչի ստեղծագործության հանդեպ:
Ակցիայի ծրագիրը ներառում է նրա ստեղծագործությունը ներկայացնող կադրերի ցուցադրություն, լուսանկարների և նրա ստեղծած աշխատանքների ցուցահանդես:

9 января в Тбилиси пройдет акция, посвященная 87-летию Сергея Параджанова. Как передает Грузия Online, акция будет носить символический характер и пройдет в Ватном ряду, возле памятника Сергею Параджанову.
Участники акции будут иметь при себе по одному красному гранату. Таким образом, они почтят память великого творца. Мероприятие организовано инициативной группой и ставит своей целью повышение интереса общества к творчеству великого кинорежиссера и художника.
Программа акции содержит показ кадров, демонстрирующих его творчество, выставку фотографий и созданных им работ.