2010թ. Հայաստանի չեմպիոն և Հայաստանի գավաթի գավաթակիր «Փյունիկը» իր առաջին մարզումներն անց է կացրել հունվարի 6-ին ֆուտբոլի ակադեմիայում:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ակումբի մամլո քարտուղար Վահան Դանիելյանն ասել է, որ հունվարի 11-ին «Փյունիկը» ընկերական խաղ կանցկացնի «Շիրակի» հետ:
«Հունվարի 20-30-ին թիմը մարզումներ կանցկացնի Սոչիում, իսկ փետրվարի 3-17-ը՝ Կիպրոսում: Տվյալ պահին «Փյունիկը» նոր խաղացողներ ձեռք չի բերել, թիմի հետ մարզվում են «Փյունիկ-2»-ի մի քանի ֆուտբոլիստներ»,-ասել է Դանիելյանը:
Հայաստանի 2010թ. լավագույն ֆուտբոլիստ Կարլեն Մկրտչյանը և հարձակվող Գևորգ Ղազարյանը փորձաշրջան են անցնում ռուսական «Կուբանում»:

10 Январь 2011 - 10:10 AMT
Чемпион Армении и обладатель Кубка Армении 2010 года “Пюник” первые тренировки в 2011 году начал 6 января в академии футбола.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net пресс-секретарь клуба Ваан Даниелян сказал, что 11 января “Пюник” проведет товарищеский матч против “Ширака”.
“20-30 января команда проведет тренировки в Сочи, а 3-17 февраля на Кипре. На данный момент “Пюник” не приобрел новых игроков, с командой тренируются несколько футболистов из “Пюник-2”,- сказал Даниелян.
Лучший футболист Армении 2010 года Карлен Мкртчян и бомбардир чемпионата страны Геворк Казарян проходят просмотр в российском клубе “Кубань”.