Հունվարի 11-ին լրացավ հայտնի ջազ սաքսոֆոնահար Գեորգի Գարանյանի մահվան մեկ տարին: Գարանյանի հիշատակին նվիրված համերգներ կանցնեն Կրասնոդարում և Մոսկվայում: Մոսկվայի Et Cetera թատրոնում տեղի կունենա «Ջազ-ֆանտազիա» համերգը: Համերգին կմասնակցեն Գեորգի Գարանյանի բիգ-բենդը, Դենիս Մացուևի «Աստղերը Բայկալում» փառատոնի մասնակիցները, դերասաններ Ալյոնա Յակովլևան և Սերգեյ Չոնիշվիլին, ինչպես նաև երաժշտի ընկերներն ու գործընկերները:
Կրասնոդարում Գարանյանի բիգ-բենդի երաժիշտները հունվարի 11-ին համերգ կտան՝ նվիրված նվագախմբի ստեղծողի հիշատակին, հաղորդում է Գարանյանի հիմնադրամի մամլո ծառայությունը:
Հայտնի սաքսոֆոնահարը, դիրիժորը և կոմպոզիտորը վախճանվել է սրտի նոպայից 2010 թվականի հունվարի 11-ին կյանքի 76-րդ տարում Կրասնոդարում, ուր նա ժամանել էր մասնակցելու ամենամյա համերգին ֆրանսիացի կոմպոզիտոր Միշել Լեգրանի հետ:

11 Январь 2011 - 07:51 AMT
11 января исполнился год со дня смерти знаменитого джазового саксофониста Георгия Гараняна. Концерты в память о Георгии Гараняне пройдут в Краснодаре и Москве. В московском театре "Et Cetera" пройдет концерт "Джаз-фантазия". В нем примут участие биг-бэнд Георгия Гараняна, участники фестиваля Дениса Мацуева "Звезды на Байкале", актеры Алена Яковлева и Сергей Чонишвили, а также друзья и коллеги музыканта.
В Краснодаре музыканты краснодарского биг-бенда Гараняна 11 января также дадут концерт памяти создателя оркестра, сообщает пресс-служба фонда Гараняна.
Знаменитый саксофонист, дирижер и композитор скончался после сердечного приступа 11 января 2010 года на 76-м году жизни в Краснодаре, куда он приехал для участия в ежегодном концерте со знаменитым французским композитором Мишелем Леграном.