Հայաստանի հավաքականի և Դոնեցկի «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը պատմել է ակումբի պաշտոնական կայքին ինչպես է անցկացրել ձմեռային արձակուրդները:
«Արձակուրդից լավ տպավորություններ ստացա: Սկզբում Հայաստանում էի, հետո Իտալիա այցելեցի: Եղա Հռոմում, հետո Վենետիկում: Այնտեղ էլ դիմավորեցի Նոր տարին: Շատ գեղեցիկ քաղաք է: Ես նախկինում էլ եղել եմ այնտեղ, բայց որոշեցի թարմացնել հիշողություններս»,-ասել է Մխիթարյանը:
Ֆուտբոլիստը խոստովանել է, որ գերազանց տրամադրությամբ է սկսում հավաքը: «Շատ եմ ցանկանում, որ Չեմպիոնների լիգայում մեզ հաջողվի որքան հնարավոր է առաջ անցնել: Դա լավ արդյունք կլինի: Առաջնությունում մենք ևս մինչև վերջ կպայքարենք, հարկավոր է հաջող հանդես գալ նաև երկրի գավաթի մրցաշարում: Բոլոր երեք մրցաշարերը մեզ համար շատ կարևոր են: Բոլոր մրցաշարերում հարկավոր է պայքարել բարձրագույն արդյունքների համար»:

Полузащитник сборной Армении и донецкого “Шахтера” Генрих Мхитарян рассказал официальному сайту клуба, как провел зимние каникулы.
''От отпуска остались хорошие впечатления. Сначала был в Армении, потом еще и в Италию успел слетать. Был в Риме, а затем в Венеции. Там, кстати, и встречал Новый год. Это очень красивый город. Я бывал уже и раньше, но решил освежить воспоминания'',- сказал Мхитарян.
Футболист признался, что вернулся к сборам в отличном настроении: ''Очень хочу, чтобы в Лиге чемпионов нам удалось пройти как можно дальше. Это было бы хорошим результатом. В чемпионате, несмотря на солидный отрыв, мы также будем бороться до конца, нужно удачно выступить и в Кубке страны. Все эти три турнира для нас очень важны. Нужно везде биться за высочайшие результаты''.