«Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի առաջնության արդյունքում, որը կանցնի հունվարի 28-30-ը «Դինամո» մարզասրահում, կձևավորվի հավաքականը, որը կսկսվի պատրաստվել 2011թ. միջազգային մրցաշարերին»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը:
Արդեն փետրվարի 3-ից հավաքականը ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Երևանում և կմեկնի աշխարհի գավաթի խաղարկության, որը կանցնի փետրվարի 17-20-ը Մինսկում (Բելառուս):
«Նույն շրջանում Սլովենիայում տեղի կունենա միջազգային մրցաշար, որին կմասնակցեն հավաքականի մյուս անդամները»,-ասել է մարզիչը:
Մինչ Եվրոպայի առաջնության մեկնարկը, որը կանցնի Դորթմունդում (Գերմանիա) մարտի 29-ից ապրիլի 3-ը, հավաքականը ևս երկու հավաք կանցկացնի:

12 Январь 2011 - 11:31 AMT
“По итогам чемпионата Армении по греко-римской борьбе, который пройдет с 28 по 30 января в спортивном зале “Динамо”, сформируется сборная, которая начнет подготовку к международным турнирам 2011 года”, – сообщил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении, Олимпийский чемпион Левон Джулфалакян.
Уже с 3 февраля сборная проведет первые учебно-тренировочные сборы этого года в Ереване и отправится на Кубок мира, который пройдет с 17 по 20 февраля в Минске (Белоруссия).
“В это же время в Словении пройдет международный турнир, в котором примут участие другие члены сборной”, – сказал тренер.
До старта чемпионата Европы, который пройдет в Дортмунде (Германия) с 29 марта по 3 апреля, сборная проведет еще два сбора.