Անվանի ֆրանսիացի ռեժիսոր, սցենարիստ, պրոդյուսեր Լևոն Մինասյանի «Դաշնամուր» ֆիլմը մասնակցում է Le Monde ֆրանսիական հրատարակության կարճամետրաժ ֆիլմերի մրցույթին: Այդ մասին հաղորդվում է հրատարակության պաշտոնական կայքում:
Ֆիլմում պատմվում է փոքրիկ որբ Լուսինեի մասին` տաղանդավոր դաշնակահարուհի Գյումրիից, որին 1988-ի երկրաշարժից 12 տարի անց մշակույթի նախարարությունը պատրաստում է մրցույթի: Այդ առիթով նախարարությունը նրան հիանալի դաշանամուր է նվիրում, որը չափազանց մեծ է լինում Լուսինեի համեստ բնակարանում տեղավորվելու համար…

Фильм “Пианино" (“Le Piano”) известного французского режиссера, сценариста, продюсера Левона Минасяна участвует в конкурсе короткометражек знаменитого французского издания Le Monde. Об этом сообщается на официальном веб-сайте издания.
Согласно сообщению, в фильме рассказывается о маленькой сироте Лусине, талантливой пианистке из Гюмри, которую спустя 12 лет после разрушительного землетрясения 1988 года Министерство культуры готовит к конкурсу. В связи с этим Минкульт дарит ей чудесное пианино, которое оказывается слишком большим для того, чтобы поместиться в скромной квартире Лусине…