Դավիթ Նալբանդյանը Heineken Open-ի եզրափակչում զիջել է իսպանացի Դավիթ Ֆերերին 6:3, 6:2 հաշվով: Դա թենիսիստների 12-րդ հանդիպումն էր և այդ հանդիպումների հաշիվն է 6:6:
Սա Նալբանդյանի առաջին մրցաշարն էր 2011թ., որից հետո նա հունվարի 17-30-ին կմասնակցի «Մեծ սաղավարտի» Ավստրալիայի բաց առաջնությանը: Առաջին շրջանում նա կհանդիպի Լլեյտոն Հյուիթի հետ (Ավստրալիա):
Նալբանդյանի հետ հանդիպման մասին Հյուիթն ասել է հետևյալը. «Դավիթը շատ լավ թենիսիտ է, նա երրորդ-չորրորդն էր աշխարհում, հաղթել է տարվա առաջնությունում և եղել է «Մեծ սաղավարտի» բոլոր մրցաշարերի եզրափակչում կամ կիսաեզրափակչում: Դա շատ դժվար խաղ է, սակայն ես պատրաստ կլինեմ դրան»,-ասել է Հյուիթը, հաղորդում է gotennis.ru. Թենիսիստները հանդիպել են «Մեծ սաղավարտի» մրցաշարերում և Դևիսի գավաթի մրցաշարում, 3:2 հաշվով առաջատարն է Նալբանդյանը:

15 Январь 2011 - 07:27 AMT
Давид Налбандян в финале турнира Heineken Open-2011 в Окленде со счетом 6:3, 6:2 проиграл испанцу Давиду Фереру. Эта была 12 встреча теннисистов и счет – 6:6.
Это был первый турнир Налбандяна в 2011 году, после которого он 17-30 января примет участие в турнире Australian Open. В первом круге он встретится с Ллейтоном Хьюиттом (Австралия).
О встрече с Налбандяном Хьюитт сказал следующее: “Легких сеток на таких турнирах не бывает. Давид очень хороший теннисист, был третьим-четвертым в мире, выиграл итоговый чемпионат года и на абсолютно всех турнирах “Большого шлема” побывал в финалах или полуфиналах. Это будет очень трудный матч, но я буду готов к нему”,- слова Хьюитта передает gotennis.ru.