2011թ. Հայաստանի հանրային հեռուստատեսությունը ձեռնամուխ կլինի Պերճ Պրոշյանի «Հացի խնդիր» վեպի էկրանավորմանը: Ինչպես լրագրողներին է հայտնել ՀՀՀ խորհրդի նախագահ Ալեքսան Հարությունյանը, նախատեսվում է, որ Ֆիլմը կինոթատրոններում կցուցադրվի 2011թ. աշնանը, այնուհետև կցուցադրվի ՀՀՀ-ի եթերում: Կշարունակվի նաև աշխատանքը Խաչատուր Աբովյանին նվիրված ֆիլմի վրա: Այս պահի դրությամբ արժանի սցենար է որոնվում ֆիլմի համար: Նա նշել է, որ կան մի շարք կինոնախագծեր, որոնց համար հարկավոր է ֆինանսավորում գտնել:
Մինչդեռ, ինչպես ասել է Հարությունյանը, սերիալները ապահովում են ՀՀՀ-ի լսարանի 60-70 տոկոսը: Ըստ նրա, սերիալների բովանդակությունը չի հակասում օրենքին կամ այլ չափանիշների: Ամփոփելով 2010թ. Ա.Հարությունյանը նշել է, որ ՀՀՀ-ին հաջողվել է հաղթահարել տնտեսական ճգնաժամի հետևանքները և մեծ լսարան ապահովել: «Իրավունք» թերթը պատվոգիր է հանձնել Ալեքսան Հարությունյանին մշակութային արժեքների քարոզման գործում ունեցած ավանդի համար:

В 2011 году Общественное телевидение Армении приступит к работе над экранизацией романа Перча Прошяна «Из-за хлеба». Как сообщил журналистам председатель совета Общественной телерадиокомпании Армении Алексан Арутюнян, планируется, что к осени 2011 года фильм выйдет в кинопрокат, а затем в эфир ОТА. Также продолжится работа над фильмом, посвященным классику армянской литературы Хачатуру Абовяну. На данный момент идут поиски достойного сценария для фильма. Он также отметил, что есть еще ряд кинопроектов, для которых должно быть найдено финансирование.
Между тем, как сказал Алексан Арутюнян, сериалы на ОТА обеспечивают 60%-70% аудитории. По его мнению, содержание сериалов на телеканале не противоречат закону и иным стандартам. Обобщая итоги 2010 года, Алексан Арутюнян отметил, что ОТА удалось преодолеть последствия экономического кризиса и обеспечить большую аудиторию. Газета “Иравунк” вручила Алексану Арутюняну грамоту за вклад в пропаганду культурных ценностей.