Ձյուդոյի Հայաստանի հավաքականը հունվարի 14-ին Աբովյանում սկսել է 2011-ի առաջին ուսումնամարզական հավաքը: Հավաքը տևելու է մինչև հունվարի 26, իսկ հետո թիմը գլխավոր մարզիչ ռումինացի մասնագետ Ադրիան Կրիոտուրի գլխավորությամբ Թբիլիսիում հունվարի 29-30-ը մասնակցելու է Աշխարհի գավաթի խաղարկությանը:
«Թբիլիսիում Հայաստանի հավաքականը հանդես է գալիս ընդլայնված կազմով` 12 մարզիկներով: Այնուհետև հավաքականի անդամները փետրվարին մասնակցելու են տարբեր միջազգային մրցաշարարերի: Բոլոր մրցաշարերը վարկանիշային են, որոնցում խաղարկվելու են Լոնդոնի օլիմպիական խաղերի մասնակցության համար միավորներ»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հայաստանի հավաքականի երկրորդ մարզիչ Արթուր Գևորգյանը:
Մինչև Եվրոպայի առաջնությունը, հայ ձյուդոիստները փետրվարի 4-5-ը Փարիզում հանդես են գալու «Մեծ սաղավարտի» մրցաշարում, փետրվարի 12-13-ը Բուդապեշտում` Աշխարհի գավաթի խաղարկությունում, փետրվարի 19-20-ը Դյուսելդորֆում` Գրան պրիում, փետրվարի 26-27-ը Վարշավայում` Աշխարհի գավաթում:
«Մրցաշարերի միջև ժամանակամիջոցում հայ ձյուդոիստներն անցկացնելու են հավաքներ, և բոլոր այդ մրցաշարարերը և հավաքները մարզիկներին հնարավորություն են տալու լավ պատրաստվել Եվրոպայի առաջնությանը, որը տեղի է ունենալու ապրիլի 21-24-ը Ստամբուլում»,- ասել է Գևորգյանը:

17 Январь 2011 - 05:31 AMT
Сборная Армении по дзюдо 14 января в Абовяне начала первый учебно-тренировочный сбор в 2011 году. Сбор продлится до 26 января, а потом команда под руководством главного тренера румынского специалиста Адриана Криотуру в Тбилиси 29-30 января примет участие в розыгрыше Кубка мира.
“В Тбилиси сборная Армении выступит в расширенном составе- 12 спортсменов. Затем основные члены сборной в феврале примут участие в разных международных турнирах. Все турниры рейтинговые, в которых будут разыгрываться очки для участия на лондонских Олимпийских играх ”,- в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказал второй тренер сборной Армении Артур Геворкян.
До чемпионата Европы, армянские дзюдоисты 4-5 февраля в Париже выступят в Большом Шлеме, 12-13 февраля в Будапеште- на розыгрыше Кубка мира, 19-20 февраля в Дюсельдорфе – на Гран При, 26-27 февраля в Варшаве – на Кубке мира.
“В промежутках между турнирами дзюдоисты в Армении проведут сборы, и все эти турниры и сборы дадут спортсменам возможность хорошо подготовиться к чемпионату Европы, который пройдет 21-24 апреля в Стамбуле ”,- сказал Геворкян.