«Երևանյան հեռանկարներ» ամենամյա երաժշտական փառատոնի գլխավոր մենեջեր Սոնա Հովհաննիսյանը հերքել է ԶԼՄ-ներում տարածված տեղեկությունները Երևանում աշխարհահռչակ իսպանացի տենոր Խոսե Կարերասի համերգի վերջնական պայմանավորվածության մասին:
«Խոսե Կարերասի` Երևան ժամանելու մասին դեռ ոչինչ կոնկրետ հայտնի չէ: Տվյալ պահին բանակցություններ են ընթանում, և միայն 2 շաբաթ անց մենք կարող ենք հստակ ասել, թե ելույթ ունենալու է նա երևանյան բեմում, թե ոչ: Առայժմ մենք միայն հուսով ենք, որ բանակցությունները հաջող են ընթանալու»,- նշել է նա:
Ս. Հովհաննիսյանն ընդգծել է, որ վրդովված է օպերային երգչի Երևան ժամանելու վերաբերյալ իրեն վերագրված խոսքերի պատճառով:

Генеральный менеджер ежегодного музыкального фестиваля “Ереванские перспективы” Сона Ованисян опровергла распространенные в СМИ сообщения об окончательной договоренности относительно концерта всемирно известного испанского оперного тенора Хосе Каррераса (José Carreras) в Ереване.
“Ничего конкретного о приезде в Ереван Хосе Каррераса пока не известно. На данный момент ведутся переговоры, и только через 2 недели мы сможем наверняка сказать, выступит известный тенор на ереванской сцене или нет. А пока мы только надеемся, что переговоры пройдут успешно”, – отметила она.
С. Ованисян подчеркнула, что она крайне возмущена приписываемыми ей словами о приезде оперного певца в Ереван.