Դեկտեմբերի 3-ին Երևանում տեղի կունենա «Մանկական Եվրատեսիլ 2011»-ը: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Եվրատեսիլ 2011»-ի հայկական պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը: «Ես գտնում եմ, որ նման միջոցառման շնորհիվ Հայաստանն ավելի ճանաչված կդառնա աշխարհում»,-ասել է Գասպարյանը:
Ըստ նրա, մրցույթը տեղի կունենա Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի սպորտային դահլիճում: «Շվեդիայից ժամանած փորձագետը հիացած էր մեր առաջարկած պայմաններով»,-ասել է Գ.Գասպարյանը:
Նա նշել է, որ Մանկական Եվրատեսիլում չի գործում այն սկզբունքը, երբ միջոցառումն անց է կացվում այն երկրում, որի ներկայացուցիչը հաղթել է մրցույթում:
Իր հերթին Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ալեքսան Հարությունյանը հավելել է, որ Հայաստանը հոյակապ շոու կներկայացնի, որը չի զիջի մակարդակով մեկ այլ երկրի շոուին: «Միջոցները կբավականացնեն ամեն ինչ ինչպես հարկն է կազմակերպելու համար: Ֆինանսավորման մի մասն իր վրա կվերցնի Եվրոպական հեռարձակողների միությունը»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ նախատեսվում է հրավիրել համաշխարհային մեծության աստղերի:

3 декабря в Ереване пройдет “Детское Евровидение 2011”. Об этом на пресс-конференции в Ереване сообщила руководитель армянской делегации “Евровидение 2011” Гоар Гаспарян. “Я считаю, что посредством подобного мероприятия мир сможет лучше узнать нашу страну”, – отметила Гаспарян.
По ее словам, конкурс пройдет в спортивном зале Спортивно-концертного комплекса имени К. Демирчяна. “Эксперт из Швеции был в восторге от предлагаемых нами условий”, – сказала Г. Гаспарян
Она отметила, что относительно “Детского Евровидения” не действует принцип, который заключается в проведении мероприятия в стране, чей представитель победил на конкурсе.
В свою очередь председатель совета Общественной телерадиокомпании Алексан Арутюнян добавил, что Армения устроит грандиозное шоу, которое не уступит шоу какой-либо другой страны. “Средств у нас будет достаточно, чтобы все организовать как нужно. Определенную долю финансирования возьмет на себя Европейский вещательный союз”, – подчеркнул он, добавив, что планируется пригласить звезды мировой величины.