Հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների մասին պատմող առաջին գեղարվեստական ֆիլմի www.prervannaya-pesnya.ru կայք` գործարկվելու առաջին երկու օրերին այցելել է ավելի քան 25000 մարդ: Հունվարի 18-ի լույս 19-ի գիշերը կայքը հարձակման է ենթարկվել ադրբեջանական հաքերների կողմից, ինչի արդյունքում բոլոր այցելուները մեխանիկորեն վերահասցեավորվել են ադրբեջանական հակահայկական բովանդակության կայքերի վրա: Կարճ ժամանակ անց կայքը սպասարկող կազմակերպության ջանքերով դրա բնականոն աշխատանքը վերականգնվել է:
Ֆիլմի ստեղծողները դիտարկում են ադրբեջանական հաքերների նման քայլը որպես հայերի ուժերով նկարահանվող ֆիլմի հանդեպ այնհանդուրժողականության ևս մեկ դրսևորում, հաղորդում է կայքի մամլո ծառայությունը:
Հիշեցնենք, որ «Ընդհատված երգը» կինոնկարի ստեղծման գաղափարը Մոսկվայում բնակվող մի խումբ հայ երիտասարդներինն է: Ֆիլմի նպատակն է անաչառ մոտեցմամբ ներկայացնել դարերի ընթացքում ստեղծված այն իրականությունը, որն այսօր խոչընդոտում է երկու ժողովուրդների համակեցությանը:

За 2 дня, последующих открытию официального сайта первого художественного фильма об армяно-азербайджанских отношениях ''Прерванная песня'', его посетило свыше 25000 человек. В ночь с 18 на 19 января сайт был взломан азербайджанскими хакерами, в результате чего все посетители автоматически попадали на азербайджанские сайты антиармянского содержания. Через короткое время силами компании, обслуживающей сайт, он был восстановлен.
Создатели фильма расценивают провокационные действия злоумышленников как очередное проявление нетерпимости азербайджанской стороны к тому обстоятельству, что фильм снимается силами армян, сообщает пресс-служба проекта «Прерванная песня».