Առաջին միջին քաշային կարգում NABF և NABO տիտղոսակիր և WBA վարկածով միջմայրցամաքային գոտու տիտղոսակիր Վանես Մարտիրոսյանը (28-0, 17 КО, որը փետրվարի 5-ին պետք է 8 ռաունդից կազմված մենամարտ ունենար, մրցակից չի գտել:
Մարտիրոսյանի մենեջեր Սթիվ Ֆեդերը հայտնել է fightnews.com-ին, որ հայ բռնցքամարտիկը երկշաբաթյա նախապատրաստական փուլ կանցկացնի Ֆրեդդի Ռոուչի հետ, պատրաստ լինելու համար մարտին կայանալիք մենամարտին:
Մարտիրոսյանը ռինգ դուրս չի եկել 2010թ. հունիսին Ջո Գրինի հանդեպ մրցավարների որոշմամբ տարած դյուրին հաղթանակից հետո:
Մարտիրոսյանը WBA վարկածով աշխարհի չեմպիոն պուերտոռիկացի Միգել Կոտտոյի պոտենցիալ մրցակիցների ցուցակում էր, սակայն վերջինս ընտրեց նիկարագուացի վետերան Ռիկարդո Մայորգին:

20 Январь 2011 - 11:20 AMT
Обладатель титулов NABF и NABO в первом среднем весе и интерконтинентального пояса по версии WBA Ванес Мартиросян (28-0, 17 КО), который 5 февраля должен был провести восьмираундовый поединок, не нашел для себя соперника.
Менеджер Мартиросяна Стив Фэдер сообщил fightnews.com, что армянский боксер с тренером Фредди Роучем проведет двухнедельный подготовительный этап, чтобы быть готовым к поединку в марте.
Мартиросян не выходил на ринг после присужденной решением судей легкой победы над американцем Джо Грином в июне 2010 года.
Мартиросян находился в списке потенциальных соперников чемпиона мира по версии WBA пуэрториканца Мигеля Котто, но тот сделал выбор в пользу ветерана из Никарагуа Риккардо Майорги.