PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը զրուցել է Վիկ Դարչինյանի հետ, որն այս օրերին գտնվում է Հայաստանում:
Դարչինյանը խոստովանել է, որ վաղուց չէր եղել հայրենիքում և կարոտել էր. «Չնայած սառնամանիքին, որը ես չէի զգացել գրեթե 10 ձմեռ, Հայաստանում, ինչպես միշտ, ինձ հրաշալի եմ զգում: Ավստրալիա կմեկնեմ փետրվարի սկզբին և կսկսեմ մարզումները»:
Բռնցքամարտիկը նշել է, որ Աբներ Մարեսի հետ մենամարտում մրցավարների որոշմամբ հաղթանակը տրվեց մեքսիկացուն, և իր թիմը բողոքարկել է մրցավարների որոշումն ու սպասում է նոր վճռին: «Իրականում ես վստահ էի, որ կհաղթեմ, ես փորձում էի ավելի տեխնիկական մենամարտ ցուցադրել, և մրցավարներն անարդար կերպով հաղթանակը Մարեսին տվեցին»,- ասել է Դարչինյանը:
Բռնցքամարտիկը չի հուսահատվում և Ավստրալիա ժամանելուց հետո կսկսի մարզվել և պատրաստվել թեթևագույն քաշային կարգի առաջնության շրջանակներում երկրորդ մենամարտին Յոննի Պերեսի (Կոլումբիա) հետ:

“I’ve missed Armenia. Despite the cold weather, I, as always, feel perfect in Armenia. I plan to leave for Australia in early February to start training.”
As the boxer noted, the fight against Abner Mares, where the latter was announced a winner, was appealed against by his team. “I was certain of the victory, and attempted to show a more technical combat, yet the arbiters were unfair in giving the victory to Mares,” Darchinyan said.
Darchinyan is, however, full of spirit, planning to take best efforts in preparing for a combat with Yonnhy Perez at the second half of the bantamweight tournament.