Լեհական «Սլասկի» մարզիչ Օրեստ Լենչուկն ակումբի պաշտոնական կայքին հայտնել է իր կարծիքը Հայաստանի հավաքականի պաշտպան Ռոբերտ Արզումանյանի մասին, որն ակումբում փորձաշրջան է անցնում:
«Մենք տեսել ենք նրան գործի մեջ, և կարող եմ ասել, որ նա իրեն վատ չի դրսևորել: Շուտով մենք նրա հետ կապված որոշում կընդունենք, բայց շատ բան կախված է դանիական «Ռանդերսից», որին ֆուտբոլիստը պատկանում է: Ես դեռ մի քանի օր ունեմ նրան գնահատելու համար»,- ասել է մարզիչը:
Ինչպես հաղորդում է sport.interia.pl-ը, երկար քննարկումից հետո «Սլասկ» և «Ռանդերս» ակումբները հանգել են համաձայնության: «Սլասկը» ֆուտբոլիստի համար վճարելու է շուրջ 50 հազար եվրո:

24 Январь 2011 - 07:42 AMT
Наставник польского “Сласка” Орест Ленчук официальному сайту клуба высказал свое мнение о защитнике сборной Армении Роберте Арзуманяне, который проходит просмотор в клубе.
“Мы выдели его в деле и могу сказать, что он неплохо себя проявил. Вскоре мы примем решение, связанное с ним, но многое в этом вопросе зависит от датского “Рандерса”, которому футболист принадлежит. У меня есть еще несколько дней, чтобы оценить его”,- сказал тренер.
Как передает sport.interia.pl, после длительного обсуждения “Сласка” и “Рандерса” клубы достигли соглашения. “Сласк” за футболиста выплатит около 50 тысяч евро.