Հայաստանի ֆուտզալի հավաքականը 2012թ. Եվրոպայի առաջնության սկզբնական փուլի B խմբի երկրորդ խաղում պարտվել է Իսլանդիայի հավաքականին: Խաղն ավարտվել է 6:1 հաշվով՝ Իսլանդիայի օգտին: Հայաստանի հավաքականի միակ գոլը խփել է Խորեն Զարգարյանը:
B խմբում Հայաստանը վերջին՝ 4-րդ տեղում է մեկ միավորով: Միակ միավորը հայ մարզիկները վաստակել են Հունաստանի հավաքականի հետ խաղում, որն ավարտվել է ոչ ոքի՝ 2:2 հաշվով:
ԵԱ սկզբնական փուլի վերջին խաղում Հայաստանի հավաքականը կհանդիպի Լատվիայի հավաքականի հետ, որը 6 միավորով գլխավորում է խումբը:

24 Январь 2011 - 08:51 AMT
Сборная Армении по футзалу во втором матче первоначального этапа чемпионата Европы 2012 группы В потерпела поражение от сборной Исландии. Матч завершился со счетом 6:1 в пользу сборной Исландии. Единственный гол сборной Армении забил Хорен Заргарян.
В группе В сборная Армении занимает последнее 4 место с одним очком. Единственное очко армянские спортсмены заработали в матче против сборной Греции, когда матч закончился со счетом 2:2.
Последний матч сборная Армении проведет 24 января против сборной Латвии, которая с 6 очками возглавляет группу.