Dial-up Arminco բաժանորդների քանակը կազմում է շուրջ 360 մարդ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Arminco-ի տեխնիկական տնօրեն Գրիգոր Սաղյանը: Նրա խոսքերով, Հայաստանում Dial-up օգտագործողների թիվը 16 անգամ նվազել է 2008-ի համեմատ, այնուամենայնիվ ընկերությունը մտադիր չէ դադարեցնել Dial-up կապի տրամադրումը: «Դեռ կան մարդիկ, որոնք իրենց նախասիրություններից ելնելով, օգտագործում են Dial-up, և քանի դեռ մենք ունենք Dial-up թեկուզ մեկ բաժանորդ, մենք կշարունակենք տրամադրել այդ ծառայությունները»,- ասել է նա:
Dial-up-ը ինտերնետի ցանցում ելք է մոդեմի և սովորական հեռախոսային լարի օգնությամբ: Ժամանակակից մոդեմային միացումների առավելագույն արագությունը տեսականորեն կազմում է 56 կբթ/վ, թեև պրակտիկայում արագությունը հազիվ հասնում է 40-45 կբթ/վ, իսկ հիմնականում գտնվում է 30 կբթ/վ մակարդակում:

25 Январь 2011 - 10:38 AMT
Число абонентов Arminco – пользователей Интернета по технологии Dial-up, составляет порядка 360 человек. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил технический директор Arminco Григор Сагиян. По его словам, по сравнению с 2008 годом число пользователей Dial-up компании сократилось в 16 раз, тем не менее, компания не намерена прекратить предоставление Dial-up связи. “Все еще есть люди, которые, исходя из своих предпочтений, используют Dial-up, и пока у нас будет хотя бы один пользователь Dial-up, мы продолжим предоставлять эти услуги”, – сказал он.
Коммутируемый удалённый доступ (dial-up) — доступ в сеть Интернет с помощью модема и обычной телефонной линии. У современных модемных подключений максимальная теоретическая скорость составляет 56 кбит/сек (при использовании протоколов V.90 или V.92), хотя на практике скорость редко превышает 40-45 кбит/сек, а в подавляющем большинстве случаев держится на уровне не более 30 кбит/сек.