Էստրադային և ջազային արվեստի պետական քոլեջի շրջանավարտները խնդրում են ՀՀ կառավարությանը վերանայել որոշումը ջազային քոլեջը Մշակույթի պետական քոլեջի հետ միավորելու մասին:
«Ջազային քոլեջը շատ լավ հիմք ունի, դա ուղղակի քոլեջ չէ, այլ դպրոց, որի որակի մասին խոսելն ավելորդ է: Ողջ ԽՍՀՄ-ում կան ընդամենը երեք նման հաստատություն, որոնցից մեկը՝ Երևանում: Չի կարելի քանդել այն, ինչ կայացել է մեծ ջանքերի գնով: Ի դեպ, այդ քոլեջների ուղղվածությունը բոլորովին տարբեր է»,-մամլո ասուլիսում հայտարարել է քոլեջի շրջանավարտ, երգչուհի Նառան:
Իր հերթին Երգի պետական թատրոնի դասախոս Գայանե Հովհաննիսյանը հավելել է, որ արվեստագետները պետք է հավաքվեն և գնան ՀՀ վարչապետի մոտ այդ հարցի լուծումը գտնելու համար:

Выпускники Государственного колледжа эстрадного и джазового искусства просят правительство РА пересмотреть решение о слиянии джазового колледжа с Государственным колледжем культуры. По их словам, решение о слиянии – некомпетентное.
“Джазовый колледж имеет очень прочную основу, это не просто колледж, а школа, о качестве которой не приходится говорить. Во всем Советском Союзе было всего три подобных заведения, одно из которых – в Ереване. Нельзя разрушать то, что построено такими неимоверными усилиями и так качественно. К тому же, профили этих колледжей абсолютно разные”, – сказала на пресс-конференции в Ереване выпускница джазового колледжа, певица Нара.
Со своей стороны преподаватель Государственного театра песни Гаяне Ованнисян добавила, что группе искусствоведов стоит собраться и пойти к премьер-министру страны для разрешения этого вопроса в пользу джазового колледжа.