Հունվարի 26-ին ՀՀ սպորտի ու երիտասարդության հարցերի նախարար Արթուր Պետրոսյանը ներկայացրել է 2011թ. առաջնային ուղղությունները: Ըստ Պետրոսյանի, 2011թ. նախարարության ուշադրության կենտրոնում երեք առաջնայնություն է լինելու՝ ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ֆինանսական ապահովման հայեցակարգի մշակումը, «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցումների կազմակերպումն ու անցկացումը և երիասարդության ոլորտում պետական քաղաքականության զարգացմանն ուղղված հետազոտությունների իրականցումը:
«Վերջին կետը ենթադրում է երիտասարդության մասին ազգային զեկույցի մշակում: Վերջին զեկույցն այդ ոլորտում ներկայացվել է 2006 թվականին և վերամշակման կարիք ունի: Ինչ վերաբերում է ֆինանսավորման հայեցակարգին, ապա այն պետք է լինի պարզ ու թափանցիկ»,-ասել է նախարարը:
Նախարարը «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցումների կազմակերպումը համարում է նախարարության ամենահաջող ծրագիրը և հավաստիացրել է, որ 2011թ. մասնակիցների թիվը առնվազն կհասնի 1000-ի: Այս տարի կառավարությունից նախարարությունը կստանա 4 մլրդ դրամ:

26 Январь 2011 - 12:36 AMT
26 января министр спорта и по вопросам молодежи АрменииАртур Петросян представил приоритетные направления 2011 года. По словам Петросяна в 2011 году в центре внимания министерства будут три направления: разработка концепции финансового развития физической культуры и спорта, организация и проведение соревнования “Лучшая спортивная семя” и реализация исследований для развития государственной молодежной политики.
“Последний пункт завершится представлением национального доклада о молодежи. Последний доклад в этой сфере был представлен в 2006 году и нуждается в обновлении. Что касается концепции финансирования, то она должна быть простой и прозрачной ”, – сказал министр.
Министр считает соревнование “Лучшая спортивная семя” самой удачной программой министерства и уверяет, что в 2011 году число участников будет как минимум 1000. От правительства министерство в этом году получит 4 млрд драмов.