26 Հունվար 2011 - 12:37 AMT
Մշակույթի պետական քոլեջը դեմ չէ Էստրադային և ջազային արվեստի քոլեջի հետ միավորմանը՝ Երևանի մշակույթի պետական քոլեջ ընդհանուր անվանումով, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է Մշակույթի պետական քոլեջի փոխտնօրեն Վրեժ Կիրակոսյանը:
«Մենք պետական հաստատություն ենք, ֆինանսավորումն ու ծրագրերը ստանում ենք պետությունից, հետևաբար, եթե կառավարությունը հարկ է համարում միավորել այդ երկու հաստատությունները, ապա մեզ միայն մնում է ենթարկվել որոշմանը»,-ասել է նա:
Կիրակոսյանը, սակայն, ընդգծել է, որ Մշակույթի քոլեջը դեմ չէ այդ որոշմանը: «Տրամաբանական կլինի ենթադրել, որ վերակազմավորման արդյունքում նորաստեղծ հաստատությունը կգլխավորի Մշակույթի քոլեջի ղեկավարը: Հնարավոր են վարչական կրճատումներ, ամեն դեպքում կադրային փոփոխությունները կվերահսկի մշակույթի նախարարը»,-ասել է նա:

26 Январь 2011 - 12:37 AMT
Государственный колледж культуры не против слияния с Государственным колледжем эстрадного и джазового искусства под общим названием Государственный колледж культуры Еревана, сообщил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net замдиректора колледжа культуры Вреж Киракосян.
“У нас государственное учреждение, финансирование и программы мы получаем от правительства, следовательно, если правительство считает нужным объединить эти два заведения, то нам остается только подчиниться его решению”, – отметил он.
Киракосян, однако, подчеркнул, что колледж культуры в принципе не против этого решения. “В результате реорганизации логично предполагать, что руководить новосозданным учреждением будет глава нашего колледжа. Возможны административные сокращения, в любом случае кадровые перестановки будет контролировать министр культуры”, – заключил он.