Հունվարի 26-ին «Դինամո» մարզասրահում մեկնարկեց Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի առաջնությանը: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել Հայաստանի ընմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Բազմասեր Առաքելյանը, առաջնությանը մասնակցում է 140 մարզիկ Հայաստանի բոլոր մարզերից և Լեռնային Ղարաբաղից:
Մրցաշարի առաջին օրը հանդես են գալիս մինչև 55, 74, 84 և 12 կգ քաշային կարգերում հանդես եկող մարզիկները: Արդեն ավարտվել են մեկնարկային մենամարտերը, իսկ եզրափակիչ մենամարտերը մեկնարկել են 16:30-ին: Մինչև 60, 66 և 96 կգ քաշային կարգերում հանդես եկող մարզիկները ելույթ կունենան հունվարի 27-ին:
Հայաստանի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանն ասել է, որ առաջնությունից երկու օր անց հավաքականը ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի և կպատրաստվի Գրան-պրիի մրցաշարին, որը կանցնի փետրվարի 11-13-ը Ստամբուլում:

26 Январь 2011 - 12:56 AMT
26 января в спортивном зале “Динамо” стартовал чемпионат Армении по вольной борьбе. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net генеральный секретарь Федерации борьбы Армении Базмасер Аракелян, в чемпионате принимают участие 140 спортсменов из всех регионов Армении и Нагорного Карабаха.
В первый турнирный день на старт вышли борцы в весовых категориях до 55, 74, 84 и 120 кг. Уже завершились первоначальные бои, а финальные поединки стартуют в 16:30 по ереванскому времени. Спортсмены в весовых категориях до 60, 66 и 96 кг вступят в борьбу 27 января.
Главный тренер сборной Армении по вольной борьбе Араик Багдадян сказал, что через 2 дня после чемпионата сборная начнет учебно-тренировочные сборы и будет готовиться к Гран При, который пройдет с 11 по 13 февраля в Стамбуле.