Smart Systems-ի սերվերը կոտրելու արդյունքում տուժել է 190 կայք, այլ ոչ թե 295: Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ընկերության տնօրեն Ստեփան Ասլանյանը, գրեթե բոլոր կայքերը հաջողվել է վերականգնել, սակայն հարձակումը մեծ վնաս է հասցրել, քանի որ տվյալների բազան չի հաջողվել վերականգնել: «Մեր ռեզերվային back-up սերվերում պահպանվել է հին տեղեկատվությունը»,- ասել է Ասլանյանը: Տվյալ պահին բոլոր կայքերը տեղափոխվել են նոր սերվեր, ընկերության մասնագետները զբաղվում են պաշտպանության համակարգում բացթողումների ուսումնասիրությամբ:
Smart Systems հոսթինգ պրովայդերի սերվերը հունվարի 29-ին ենթարկվել է հաքերային հարձակման, որի արդյունքում խափանվել է 190 կայքերի գործունեությունը: Այդ կայքերում հաքերները տեղադրել են թուրքերենով հակահայկական կարգախոսներ:

190 websites were damaged in a hacker attack aimed at Smart Systems server, rather than 295, as reported earlier.
As company director Stepan Aslanyan told PanARMENIAN.Net, almost all websites have been restored; however, some of the damage to the database was irreparable.
At present, all websites are moved to the new server, with company experts looking into omissions in the defense system.
The server of Smart Systems hosting provider was attacked by a group of hackers, what has resulted in malfunction of 190 websites on January 29. Instead of the original content, the hackers posted anti-Armenian slogans in Turkish language.