Վիկ Դարչինյանի մենեջեր Էլիաս Նասերը հաղորդել է, որ Դարչինյանի թիմը պատրաստվում է պրոֆեսիոնալ պայմանագիր կնքել ևս մեկ հայ բռնցքամարտիկ Ազատ Հովհաննիսյանի հետ:
Ազատ Հովհաննիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատել է իր անցումը պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտ: «Սիրողական բռնցքամարտում ես լավ արդյունքների եմ հասել և որոշել եմ ցույց տալ ինձ նաև պրոֆեսիոնալ ռինգում, որն ավելի մեծ հնարավորություններ և փառք է տալիս: Ինձանով հետաքրքրվել են մի քանի փրոմոութերական ընկերություններ, որոնք դիտել են իմ մենամարտերի տեսագրությունները: Բայց ես նախընտրությունը տվել եմ Դարչինյանի թիմին, քանի որ լավ գիտեմ նրան»,- ասել է Հովհաննիսյանը:
Սիրողական ռինգում Հովհաննիսյանն անցկացրել է 291 մարտ և տարել 267 հաղթանակ (194 KO): «Հովհաննիսյանը մահացու հարված ունի և նա հիանալի բռնցքամարտում է թե աջ, թե ձախ ձեռքով: Մենք պատրաստ ենք նրան լավ վճարել և լավ պայմաններ առաջարկել, ու առաջիկայում նա տեղափոխվելու է Ավստրալիա և անցկացնելու է իր առաջին պրոֆեսիոնալ մարտը տարվա կեսին»,- Նասերի խոսքերը հաղորդում է allboxing.ru-ն:

Vic Darchinyan’s manager Elias Nassar said that Darchinyan’s team is going to sign a contract with another Armenian boxer – Azat Hovhannisyan.
Hovhannisyan told a PanARMENIAN.Net reporter that, indeed, he is going to become a professional boxer. “I have gained good results in amateur boxing and decided to compete in professional bouts,” Hovhannisyan said, adding that several companies displayed interest towards him, but he preferred Darchinyan’s team.
“Hovhannisyan has got a killing punch,” allboxing.ru quoted Elias Nassar as saying. Nassar also said that they are ready to offer good conditions for Hovhannisyan, who will soon move to Australia to compete in his first professional match in the middle of 2011.