Վիկ Դարչինյանի մենեջեր Էլիաս Նասերը հաղորդել է, որ Դարչինյանի թիմը պատրաստվում է պրոֆեսիոնալ պայմանագիր կնքել ևս մեկ հայ բռնցքամարտիկ Ազատ Հովհաննիսյանի հետ:
Ազատ Հովհաննիսյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատել է իր անցումը պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտ: «Սիրողական բռնցքամարտում ես լավ արդյունքների եմ հասել և որոշել եմ ցույց տալ ինձ նաև պրոֆեսիոնալ ռինգում, որն ավելի մեծ հնարավորություններ և փառք է տալիս: Ինձանով հետաքրքրվել են մի քանի փրոմոութերական ընկերություններ, որոնք դիտել են իմ մենամարտերի տեսագրությունները: Բայց ես նախընտրությունը տվել եմ Դարչինյանի թիմին, քանի որ լավ գիտեմ նրան»,- ասել է Հովհաննիսյանը:
Սիրողական ռինգում Հովհաննիսյանն անցկացրել է 291 մարտ և տարել 267 հաղթանակ (194 KO): «Հովհաննիսյանը մահացու հարված ունի և նա հիանալի բռնցքամարտում է թե աջ, թե ձախ ձեռքով: Մենք պատրաստ ենք նրան լավ վճարել և լավ պայմաններ առաջարկել, ու առաջիկայում նա տեղափոխվելու է Ավստրալիա և անցկացնելու է իր առաջին պրոֆեսիոնալ մարտը տարվա կեսին»,- Նասերի խոսքերը հաղորդում է allboxing.ru-ն:

2 Февраль 2011 - 08:51 AMT
Менеджер Вика Дарчиняна Элиас Нассар сообщил, что команда Дарчиняна собирается заключить профессиональный контракт с еще одним армянским боксером Азатом Оганнисяном.
Сам боксер в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net подтвердил свой переход в профессиональный бокс. “В любительском боксе я достиг неплохих результатов и решил показать себя и на профессиональном ринге, который дает больше возможностей и славу. Моими услугами были заинтересованы несколько промоутерских компаний, которые видели видеозаписи моих поединков. Но я предпочтение дал команде Дарчиняна, поскольку хорошо знаю его”,- сказал Оганнисян.
На любительском ринге Оганнисян провел 291 боев и одержал 267 (КО 194) побед. «У него убийственный удар. Кроме того, он может боксировать как в левосторонней, так и правосторонней стойке,- слова Нассара передает allboxing.ru,- Мы готовы предложить ему хорошие деньги и условия и в ближайшее время он передает в Австралию и проведет свой первый профессиональный бой в середине года”.