«Մենք չենք հետապնդում քարոզչական նպատակներ, մենք ցանկանում ենք առողջ երկխոսության միջոցով ճշմարտությունը ներկայացնել ղարաբաղյան հակամարտության մասին, որի մասին շատերը չգիտեն»,-Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հյատարարել է «Ընդհատված երգ» ֆիլմի պրոդյուսեր Աշոտ Պողոսյանը: Ըստ նրա, հարձակումները ֆիլմի հասցեին Ադրբեջանում պայմանավորված են երկու պատճառով՝ «Ինձ թվում է, Ադրբեջանի ագրեսիվ գործողությունները ֆիլմի հարցում պայմանավորված են նրանով, որ ադրբեջանցիները չեն ընդունում այն, քանի որ դա անում են հենց հայերը, և մտավախությամբ, որ ֆիլմը լայն արձագանք կստանա և շատերը կիմանան այն, ինչը ձեռնատու չէ ադրբեջանական կողմին»,-ասել է Պողոսյանը:
Նա նշել է, որ առաջին երկու շաբաթում ֆիլմի պաշտոնական կայք է այցելել շուրջ 100 հազար մարդ, որոնցից 30 հազարը՝ Ադրբեջանում գրանցված IP-հասցեներից:
Անդրադառնալով ֆինանսական հարցերին՝ պրոդյուսերը տեղեկացրել է, որ սկզբում որոշվեց ֆիլմը նկարահանել սեփական միջոցներով, սակայն սկանդալի արդյունքում առաջացած լայն արձագանքից հետո, հետաքրքրվեցին նաև մասնավոր ներդրողները: «Ենթադրաբար, «Ընդհատված երգի» բյուջեն կկազմի 1 մլն դոլար»,-ասել է նա:

“Interrupted Song” film creators are resolved to tell truth about the Nagorno Karabakh conflict.
“We do not have any propaganda goals; we just want to present the true facts about the Karabakh conflict through a healthy dialogue,” producer Ashot Poghosyan told a news conference in Yerevan.
“Baku’s hysteria is explained by the fear that people will know the truth, what is disadvantageous for the Azerbaijani side,” he said.
Poghosyan informed that over 100 thousand people visited the movie’s website, 30 thousand of them being from Azerbaijan.
As to financial issues, he said that at first the film crew planned to shoot the film with their own funds and he had to sell his car for the purpose.
“However, after the stir caused by Azerbaijani media, private investors showed interest in the project. The film budget will presumably total $1 million,” he said.
He also emphasized that the movie would make no sense without participation of an Azerbaijani actor.