«Մենք բոլորս գիտենք, որ այժմ շատ ուժեղ ազգային թիմ ունենք, որտեղ ընդգրկված են ֆուտբոլիստներ, որոնց հատուկ է հաղթանակի ձգտումը, համախմբվածությունը: Եվ ահա հիմա, երբ մենք շանս ունենք հաղթահարելու Եվրո-2012-ի խմբային փուլը, հայտնվեցին մարդիկ, որոնք հայտարարելով, թե Հայաստան-Ռուսաստան խաղը «ծախված է», ուզում են խայտառակել մեր երկիրը և ֆուտբոլի ֆերեդացիան: Մեր ֆուտբոլիստներն ընդունակ չեն նման քայլի: Ես սիրում եմ իմ երկիրն ու հավաքականը, ՀՀ նախագահն անձամբ է ինձնից հաղթանակ պահանջել Ռուսաստանի հետ խաղում»,-ասել է ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը մամլո ասուլիսում՝ մեկնաբանելով Հայաստան-Ռուսաստան խաղը «ծախելու» մասին լուրերը:
Հայրապետյանը նշել է, որ նա ինքը ևս ներկայացնում է Հայաստանը տարբեր միջազգային կառույցներում, ինչպես օրինակ ՖԻՖԱ-ում և ՈՒԵԱՖԱ-ում և ցանկացած նման դեպք ուսումնասիրվում է այդ կազմակերպությունների կողմից և խանգարում է հայկական ֆուտբոլի զարգացմանը:
«Ռուսաստանի հավաքականը թույլ թիմերի թվին չի պատկանում, որը կցնկանար զիջել մեզ կամ «գնել» խաղը: Ուղղակի որոշ մարդիկ հավատարիմ են մնում քննադատելու իրենց սովորությանը, նույնիսկ երբ մեր հավաքականը սկսել է հաղթել: Չէ որ դրանով նրանք լարվածություն են առաջացնում ֆուտբոլիստների միջև, ինչը կարող է սխալների հանգեցենլ խաղի ժամանակ»,-ասել է Հայրապետյանը:

“Мы все знаем, что сейчас у нас сильная национальная команда, и играют футболисты, у которых чувствуется жажда побед, сплоченность. И сейчас, когда у нас появился шанс преодолеть групповой этап EURO-2012, появились люди, которые заявляя о “продаже” футбольного матча, хотят опозорить нашу страну и Федерацию футбола. Наши футболисты не способны на такой шаг. Я люблю свою страну и сборную, и лично президент РА потребовал от меня победы в матче против России”, – заявил президент ФФА Рубен Айрапетян на пресс-конференции, комментируя слухи о продаже матча Армения – Россия.
Айрапетян отметил, что он представляет Армению также и в международных организациях ФИФА и УЕФА, и любые подобные случаи исследуются этими организациями и мешают развитию армянского футбола.
“Сборная России не из слабых команд, которая бы боялась уступить нам и купить игру. Просто некоторые люди привыкли критиковать успехи, даже тогда, когда наша сборная начала побеждать. Ведь они, таким образом, создают напряженность среди футболистов, что может привести к ошибкам во время игры”, – сказал Айрапетян.