Փետրվարի 3-ին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կենտրոնակայանում ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը հավաստիացրել է, որ ֆեդերացիան ամեն ինչ կանի հավաքականի կազմն ուժեղացնելու համար, հատկապես Ռուսաստանի հավաքականի դեմ խաղում: Բանակցություններ են ընթանում Նիդերլանդներից հայազգի ֆուտբոլիստ Արազ Օզիբիլիսին ձեռք բերելու համար, որը խաղում է «Այաքսում»: «Ֆուտբոլիստն, ամենայն հավանականությամբ, կխաղա մեր թիմում, բայց հիմա դիտարկում է նաև Հոլանդիայի հավաքականի առաջարկը: Եթե նա ընդունի մեր առաջարկը, ապա արդեն Ռուսաստանի հետ խաղում դաշտ դուրս կգա»,- ասել է Հայրապետյանը:
Նա կարծում է, որ հավաքականը դարպասապահի խնդիր ունի, և Ռոման Բերեզովսկու կարիերայի ավարտից հետո արժանի փոխարինող չկա, և նա հանձնարարել է թիմերի բոլոր գլխավոր մարզիչներին պատրաստել լավ դարպասապահներ:
«Իհարկե, լավ կլիներ Հենրիխ Մխիթարյանի, Յուրա Մովսիսյանի, Ռոման Բերեզովսկու նման շատ խաղացողներ ունենալը, բայց տվյալ պահին մենք կազմի հետ կապված խնդիրներ չունենք»,- հավելել է նա:
Հայաստանի հավաքականը փետրվարի 9-ին Կիպրոսում անցկացնելու է ընկերական հանդիպում Վրաստանի հավաքականի հետ, և խաղի համար գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը ներկայացրել է 20 ֆուտբոլիստների:

3 февраля в штаб квартире Федерации футбола Армении президент ФФА Рубен Айрапетян заверил, что федерация делает все, чтобы усилить состав сборной, особенно в матче против сборной России. Ведутся переговоры о приобретении футболиста армянского происхождения из Нидерландов Араза Озбилиса, который играет в “Аяксе”: “Футболист, по всей вероятности, сыграет в нашей команде, но сейчас обдумывает и предложение сборной Голландии. Если он примет наше предложение, то выйдет на поле уже в матче с Россией ”, – заявил глава ФФА.
Айрапетян считает, что у сборной есть проблема голкипера, и после завершения карьеры Романа Березовского нет достойной замены. Он поручил всем главным тренерам команд подготовить хорошего вратаря.
“Конечно же, было бы хорошо иметь больше игроков таких, как Генрих Мхитарян, Юра Мовсисян или же Роман Березовский, но на данный момент у нас проблем, связанных с составом, нет”, – добавил он.
Сборная Армении 9 февраля на Кипре проведет товарищеский матч против сборной Грузии, и главный тренер Вардан Минасян заявил на матч 20 футболистов.