Աշխարհաhռչակ դիրիժոր և ջութակահար, Գրեմմիի մրցանակակիր Մաքսիմ Վենգերովը փետրվարի 22-ին առաջին անգամ համերգով հանդես կգա Երևանի Արամ Խաչատրյան համերգասրահում: Երաժիշտը Երևան է ժամանում Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի հրավերով: Համերգին կմասնակցի նաև լեհ ջութակահար, Արամ Խաչատրյանի անվան միջազգային մրցույթի հաղթող Յարոսլավ Նադրզիցկին: Ծրագրում ընդգրկված են Ռիմսկի-Կորսակովի և Սիբելիուսի լավագույն ստեղծագործությունները:
Մաքսիմ Վենգերովը առավել հայտնի է որպես դինամիկ և բազմակողմանի արվեստագետ: Լինելով համաշխարհային ճանաչում ունեցող ջութակահար՝ նա բազմիցս հանդես է եկել աշխարհի լեգենդար բեմերում՝ հանրահայտ դիրիժորների ղեկավարությամբ: Մաքսիմ Վենգերովը համագործակցել է լավագույն երաժիշտների հետ, արժանացել մի շարք մրցանակների: 1997 թվականից Վենգերովը ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հանձնակատար է:

Всемирно известный скрипач, дирижер, лауреат премии Гремми Максим Венгеров 22 февраля впервые выступит в Ереванском концертном зале им. Арама Хачатуряна.
Маэстро приезжает в Ереван по приглашению Армянского государственного молодежного оркестра. В концерте также примет участие польский скрипач, лауреат Международного конкурса им. Арама Хачатуряна Ярослав Надрзицкий. В программу включены лучшие произведения Сибелиуса и Римского-Корсакова.
Максим Венгеров известен как динамичный и разносторонне одаренный виртуоз. Будучи всемирно известным скрипачом, он неоднократно покорял известнейшие концертные площадки мира под руководством не менее известных дирижеров. Лауреат множества международных конкурсов. С 1997 года Максим Венгеров исполняет обязанности Комиссара ЮНЕСКО.