Հայաստանի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքականը ԵԱ – 2011-2013 նախընտրական շրջանի խմբային փուլում C խմբում կխաղա Չեխիայի, Ուելսի, Չեռնոգորիայի և Անդորրայի հետ:
Վիճակահանության համաձայն, առաջին հանդիպումը հայ ֆուտբոլիստները կանցկացնեն Չեռնոգորիայի հավաքականի հետ հունիսի 7-ին Երևանում: Այնուհետև սեպտեմբերի 3-ին կհյուրընկալվեն Անդորրայում:
2011 թվականին Հայաստանի հավաքականը կանցկացնի ևս երեք հանդիպում. Սեպտեմբերի 6-ին Չեխիայի հետ, նոյեմբերի 11-ին Երևանում կկայանա պատասխան հանդիպում, իսկ նոյեմբերի 15-ին` Ուելսի հետ:
2012 թվականի հունիսի 12-ին Հայաստանում կկայանա Հայաստան-Անդորրա հանդիպումը, օգոստոսի 15-ին` Ուելս-Հայաստան և սեպտեմբերի 10-ին` Չեռնոգորիա-Հայաստան հանդիպումները, PanARMENIAN.Net-ին հաղորդել են Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամլո ծառայությունից:

In the group stage of qualifying for the 2011-13 UEFA European Under-21 Championship, Armenia will rival the Czech Republic, Wales, Montenegro and Andorra in Group C.
According to the draw, Armenia will compete with Montenegro in the first match on June 7 in Yerevan. On September 3, Armenia will play in Andorra.
Besides, in 2011 Armenia will play in the Czech Republic on September 6, while Yerevan will host the return match on November 11, as well as match vs. Wales on November 15.
In 2012, Yerevan will host Armenia-Andorra match on June 12; besides Armenia will play in Wales on August 15 and Montenegro on September 10, the press service of the Armenian Football Federation told PanARMENIAN.Net reporter.