Ռուսաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիկ Ադվոկատն Իրանի հետ ընկերական հանդիպումից առաջ պատմել է իր թիմի պլանների և EURO-2012-ի շրջանակներում Հայաստանի հավաքականի հետ խաղի մասին:
«Հայաստանի հետ խաղում ձախ պաշտպանությունում կարող են խաղալ Բերեզուցկին և Բիլյալետդինովը: Տորբինսկին այդ դերում չի դիտարկվում: Իրանի հետ խաղում Հայաստանից ոչ մի գաղտնիք լինել չի կարող: Երևանում հաղթելու է լավագույնը: Ինձ համար կարևոր է իմ թիմի խաղը: Չի կարելի բաց թողնել այնպիսի գոլեր, ինչպես Սլովակիայի և Բելգայի հավաքականների հետ հանդիպման ժամանակ: Հուսով եմ, որ մենք հաշվի կառնենք այդ փորձը»,- Ադվոկատի խոսքերը հաղորդում է sports.ru-ն:
Նա նաև նշել է, որ իր թիմի համար կարևոր է արդյունքը, և թիմի խնդիրն է դուրս գալ EURO-2012-ի եզրափակիչ:

7 Февраль 2011 - 11:32 AMT
Главный тренер сборной России по футболу Дик Адвокат перед товарищеской встречей с Ираном, рассказал о планах своей команды и о матче отборочного турнира EURO-2012 против сборной Армении.
“В матче с Арменией слева в обороне могут сыграть Березуцкий и Билялетдинов. Торбинский в этой роли не рассматривается, – передает слова Адвоката sports.ru, – Никаких секретов в матче с Ираном перед Арменией быть не может. В Ереване выиграет лучший. Мне важна игра моей команды. Нельзя пропускать такие голы, как от Словакии и Бельгии. Надеюсь, мы учтем этот опыт”.
Адвокат также отметил, что для его команды важен результат, и ее задача выйти в финальную стадию Евро-2012.