Թուրք գրող և հրատարակիչ Օսման Քոկերը Գլենդեյլի հանրային գրադարանում ներկայացրել է Օսմանյան կայսրությունում հայերի մասին պատմող փոստային բացիկների ցուցահանդեսը:
«Իմ թանկագին եղբայր. հայերը Թուրքիայում 100 տարի առաջ» ցուցահանդեսը ներկայացրել է հավաքվածներին հայերի կյանքը Օսմանյան կայսրությունում 100 տարի առաջ:
Առաջին անգամ Քոկերը հանրություն ուշադրությունը գրավեց իր աննախադեպ «Իմ թանկագին եղբայր» ցուցահանդեսով Ստամբուլում, որտեղ ներկայացվեցին Օրլանդո Կալումենոյի հավաքածուի մաս կազմող լուսանկարները, որոնք նույնպես պատկերում էին հայերի կյանքը 100 տարի առաջ: 1996թ. Քոկերը մասնակցել է հայ-թուրքական «Ակոս» և «Արաքս» թերթերի ստեղծմանը, վերջինը նաև գրքեր էր հրատարակում հայերեն լեզվով, ինչպես նաև թուրքերենից հայերեն թարգմանությամբ գրքեր:
Ցուցահանդեսը կազմակերպել էին Հայագիտության ազգային ընկերությունը (NAASR), «Ստամբուլի հայեր» հայրենակցական միությունը, «Արարատ-Էսկիջյան» թանգարանը» և «Փրկենք հայկական լուսանկարների արխիվը» նախագիծը:
Օսման Քոկերը Օսմանյան կայսրության սուլթանների հայտնի ճարտարապետներ Սինան ընտանիքից է սերում, որոնք ծագումով հայ էին:

Турецкий писатель и издатель Осман Кокер представил в публичной библиотеке Глендейла исторические почтовые открытки о жизни армян в Османской империи.
Выставка “Мой дорогой брат: армяне в Турции 100 лет назад” представила собравшимся жизнь армян в Османской империи 100 лет назад.
Впервые Осман Кокер привлек внимание общественности своей беспрецедентной выставкой “Мой любимый брат” в Стамбуле, в которой были представлены фотографии, принадлежащие коллекционеру Орландо Калумено и показывающие жизнь армян в Османской империи. В 1996 году Осман Кокер участвовал в создании издательства армяно-турецких ежедневных газет “Акос” и “Аракс”, которое также печатало книги на армянском, а также книги, переведенные с турецкого на армянский.
Выставка была организована Национальным обществом арменоведения (NAASR), землячеством «Армяне Стамбула», музеем «Арарат-Эскиджян» и проектом «Спасем армянский фотоархив».
Осман Кокер – потомок семьи архитекторов султанов империи Синан, которые были армянами по происхождению.