Փետրվարի 9-ին UEFA-ի օրացույցով ֆուտբոլի ազգային հավաքականներն անցկացնելու են ընկերական խաղեր: Հայաստանի հավաքականը Կիպրոսում հանդիպելու է Վրաստանի հավաքականի հետ: Դա նախապատրաստական խաղ է Ռուսաստանի հավաքականի հետ հանդիպումից առաջ, որը տեղի է ունենալու մարտի 26-ին Երևանում:
Ռուս ֆուտբոլիստներն այդ խաղին պատրաստվելու են Աբու Դաբիում, որտեղ խաղալու են Իրանի հավաքականի դեմ: Ռուսաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դիկ Ադվոկատը խոստացել է, որ Իրանի հետ խաղում թիմի մեկնարկային կազմը նման է լինելու Հայաստանի հավաքականի հետ խաղի կազմին: «Իրանի հետ խաղը Հայաստանի հետ հանդիպման գլխավոր փորձն է: Ես միշտ ցանկանում եմ հաղթել, բայց միաժամանակ ձգտում եմ նրան, որպեսզի թիմը ցույց տա լավ ֆուտբոլ: Այդուհանդերձ մեր համար գլխավորն է մտնել ԵԱ եզրափակիչ փուլ: Եթե մենք հաղթենք Հայաստանի հավաքականին, բոլորը միանգամից կմոռանան նախկին անհաջողությունների մասին»,- Ադվոկատի խոսքերը հաղորդում է interfax.ru-ն:

9 Февраль 2011 - 08:29 AMT
9 февраля по календарю УЕФА национальные сборные по футболу проведут товарищеские матчи. Сборная Армении в “кавказском дерби” на Кипре встретится со сборной Грузии. Это подготовительный матч перед встречей со сборной России, который пройдет 26 марта в Ереване.
Российские футболисты к этому матчу будут готовиться в Абу – Даби, где сыграют против сборной Ирана. Главный тренер сборной России Дик Адвокат пообещал, что стартовый состав отечественной команды на матч с Ираном будет схож с тем, что начнет игру с Арменией. "Матч с Ираном – генеральная репетиция встречи с Арменией. Я всегда хочу выигрывать, но при этом стремлюсь к тому, чтобы команда показывала хороший футбол. И все же главное для нас – пробиться в финальную стадию чемпионата Европы. Если мы добьемся победы над Арменией, все сразу забудут о предыдущих неудачах. В этом цикле армяне тоже претендуют на выход из группы”,- слова Адвоката передает interfax.ru.