Գեղանկարչությունն ու գծանկարը միավորվել էին Մոսկվայում կայացած նկարիչ Համլետ Հարությունյանի ցուցահանդեսում: «Հայաստանի գույները» խորագիրը կրող ցուցահանդեսը աչքի է ընկնում երանգների բազմազանությամբ, գույների անցումներով մի երանգից մյուսը, անշուշտ, հայ բնապատկերի հագեցած, հյութեղ և վառ գույներով: Համլետ Հարությունյանի բնանկարներում մեծ տեղ է զբաղեցնում Արարատ լեռը, բնությունը, եկեղեցիները, հին ճարտարապետությունը, հայտնում է Ռուսաստանի հայերի «Երկրամաս» թերթը:
Համլետ Հարությունյանը ծնվել է 1978թ. ՀՀ Արտաշատի շրջանի Դվին գյուղում: 1990-94թթ. դպրոցին զուգահեռ սովորել է Արտաշատի հատուկ գեղարվեստական դպրոցում: 1999-2004թթ. սովորել է Երևանի Փանոս Թերլեմեզյանի անվան ուսումնարանում:

11 Февраль 2011 - 12:01 AMT
Живопись и графика объединились на прошедшей в Москве выставке художника Гамлета Арутюняна. Выставка под названием «Палитра Армении» поразила ценителей искусства разнообразием оттенков, переходами цветов из одного тона в другой, и, конечно же, насыщенными, сочными и яркими красками армянской природы. В картинах Гамлета Арутюняна большое место занимает гора Арарат, а также природа, церкви, старинная архитектура Армении и натюрморты, сообщает газета армян России «Еркрамас».
Гамлет Арутюнян родился в 1978 года в селе Двин Арташатской области Армении. В становлении юного художника огромное значение имел его родной дядя, известный художник Шмавон Шмавонян. С 1990 по 1994 гг., параллельно со школой он учился и с отличием окончил специализированную художественную школу в Арташате. С 1999 по 2004 гг. учился в Ереванском художественном училище имени Фаноса Терлемезяна, которое Арутюнян окончил с отличием.