Ֆուտբոլային ակումբները շարունակում են ձմեռային նախապատրաստական փուլը, և ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի լեգիոներները խաղեր են անցկացրել իրենց ակումբներում:
Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկու «Խիմկի» ակումբը երկրորդ արտասահմանյան հավաքի ժամանակ անցկացրել է 5 նախատեսված ստուգողական խաղերից առաջինը: Այդ հանդիպման մրցակիցը «Բորացն» էր Բոսնիա և Հերցեգովիայից: Խաղն ավարտվել է ոչ ոքի` 0:0: Ռոման Բերեզովսկին դաշտում անցկացրել է առաջին խաղակեսը:
Իսկ Հայաստանի հավաքականի նորեկ Լևոն Հայրապետյանի «Լեխիա» թիմը 3:1 հաշվով հաղթանակ է տարել «Չերնոմորեց» ՖԱ-ի նկատմամբ (Ուկրաինա): Հայրապետյանը դաշտում անցկացրել է 46 րոպե:
Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի կիսապաշտպան Արտակ Դաշյանը «Մետալուրգի» կազմում ոչ ոքի է խաղացել «Լոկոմոտիվի» հետ (Ղազախստան): Դոնեցկի ակումբն իր դարպասում ընդունել է երեք անպատասխան գնդակ:
Պաշտոնական խաղերում հանդես է եկել միայն Լևոն Փաչաջյանը: «Պաս Համադանը» Իրանի առաջնության 22-րդ տուրում միավորները կիսել է «Շարդարի» հետ: Խաղն ավարտվել է 1:1 հաշվով:

Футбольные клубы продолжают зимний подготовительный этап, и легионеры сборной Армении по футболу провели матчи в составах своих клубах.
Футбольный клуб голкипера сборной Армении Романа Березовского ''Химки'' во время второго зарубежного сбора провел первый из пяти запланированных контрольных матчей. Соперником в этой встрече был ''Борац'' из Боснии и Герцеговины. Матч закончился ничьей-0:0. Роман Березовский на поле провел первый тайм.
А команда новичка сборной Армении Левона Айрапетяна польская “Лехия” со счетом 3:1 одержала победу над ФК “Чорноморец” (Украина). Айрапетян на поле провел 46 минут, затем был заменен.
Полузащитник молодежной сборной Армении Артак Дашян в составе “Металлурга” сыграл против “Локомотива ” (Казахстан). Донецкий клуб принял в свои ворота три безответных мяча.
В официальных матчах сыграл лишь Левон Пачаджян. “Пас Хамадан” в 22 туре чемпионата Ирана поделил очки с ''Шардаром''. Матч закончился со счетом 1:1.