Հայաստանում 26 աշակերտին բաժին է ընկնում 1 համակարգիչ: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցի հետ զրույցում ասել է Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնի վերլուծական բաժնի վարիչ Գագիկ Բադունցը: Միաժամանակ, անցյալ տարի այդ ցուցանիշը կազմել է 36:1: Ինչպես նշել է աղբյուրը, ցուցանիշի բարելավումը կապված է ինչպես դպրոցներում համակարգիչների քանակի ավելացման, այնպես էլ սովորողների թվի որոշակի կրճատման հետ:
Կենտրոնի վերջին տվյալների համաձայն 2010-ի հոկտեմբերի դրությամբ երկրի դպրոցների 81 տոկոսն օգտվում է ինտերնետ-կապից` 1180 դպրոց, որոնցից 937-ը միացված են Հայաստանի միասնական դպրոցական ցանցին: Գագիկ Բադունցի խոսքերով, 2011-ին դեռ 414 դպրոց միանալու է միասնական դպրոցական ցանցին, ընդհանուր առմամբ ինտերնետին միացող դպրոցների քանակը դինամիկ կերպով աճում է:

14 Февраль 2011 - 08:20 AMT
На 26 учеников в Армении приходится 1 компьютер. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил заведующий аналитическим отделом Национального центра образовательных технологий Гагик Бадунц. Между тем в прошлом году этот показатель составлял 36:1. Как отметил источник, улучшение показателя связано как с увеличением компьютеров в школах, так и с некоторым сокращением числа учащихся.
По последним данным центра на октябрь 2010 года, порядка 81% школ страны имеют доступ к Интернет-связи – 1180 школ, 937 из которых подсоединены к единой школьной сети Армении. По словам Гагика Бадунца, в 2011 году еще 414 школ присоединятся к единой школьной сети, в целом же, число школ, подключенных к Интернету, динамично растет.