Մարտի 24-27 Մոսկվայում Հայաստանի սամբոյի հավաքականը ելույթ կունենա Աշխարհի սուպերգավաթի խաղարկությանը: Հայաստանը կներկայացնեն 3 սամբիստներ` 2010թ. աշխարհի և Եվրոպայի չեմպիոն Աշոտ Դանիելյանը (74կգ ք/կ), Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր և աշխարհի չեմպիոն Վաչիկ Վարդանյանը (68կգ ք/կ) և երիտասարդների Եվրոպայի առաջնության հաղթող և ԵԱ բրոնզե մեդալակիր Տիգրան Կիրակոսյանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի Սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Լևոն Հայրապետյանը, մարտի 11-13 Գյումրիում կկայանա Հայաստանի սամբոյի պատանիների ու երիտասարդների առաջնությունը, մարտի 19-20` Հայաստանի աղջիկների և կանանց առաջնությունը, իսկ 23-24` տղամարդկանց:
Ապրիլի 14-18 Չեխիայում Եվրոպայի առաջնությանը իրենց ուժերը կչափեն հայ պատանի և երիտասարդ սամբիստները, իսկ մայիսի 12-16 Սոֆիայում (Բուլղարիա) տեղի կունենա մարտական և սպորտային սամբոյի կանանց և տղամարդկանց առաջնությունը:

On March 24-27, World Super Cup tournament in Moscow will host 3 Armenian sambo wresters: 2010 World and Europe champion Ashot Danielyan (74kg), European Championship silver medalist and World champion Vachik Vardanyan (68kg), and European Youth champion and European Championship bronze medalist Tigran Kirakosyan.
As Sambo Federation President Levon Hayrapetyan told PanAREMNAIN.Net reporter Armenian sportsmen will also participate in European Youth Sambo Championship due April 14-18 in Czechia as well as Sofia-hosted European Sport and Combat Sambo Championship on May 12-16.