ՀՀ մշակույթի նախարարության և Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ Խնկո Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանում փետրվարի 17-19-ը կանցկացվի արդեն ավանդական դարձած «Գրքի երևանյան 6-րդ տոնավաճառը»: Տոնավաճառը մեկնարկում է հայկական գրատպության 500 ամյակին և ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կողմից Երևանը 2012 թ. գրքի համաշխարհային մայրաքաղաք հռչակելուն ընդառաջ, ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ մշակույթի նախախարարության պաշտոնական կայքը:
Տոնավաճառին կմասնակցեն հայաստանյան շուրջ 30 հրատարակիչներ, որոնք կներկայացնեն վերջին տարիների իրենց լավագույն հրատարակությունները:
Տոնավաճառը աչքի կընկնի հետաքրքրական միջոցառումներով 3-18 տարեկան երեխաների, պատանիների, ինչպես նաև ծնողների, մանկավարժների ու գրադարանավարների համար:
Կկազմակերպվեն հանդիպումներ գրողների, առավելապես մանկագիրների հետ, կլինեն նոր լույս տեսած գրքերի շնորհանդեսներ, քննարկումներ, կլոր սեղաններ, հեքիաթապատումներ, տիկնիկային և թատերական ներկայացումներ, գրքերի նվիրատվություն և այլն:
Գրքի երևանյան 6-րդ տոնավաճառի պաշտոնական բացումը տեղի կունենա փետրվարի 17-ին Խնկո Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանում: Տոնավաճառի կազմակերպիչներն են Հրատարակիչների ազգային ասոցիացիան և Խնկո Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանը:

14 Февраль 2011 - 12:43 AMT
При содействии Минкульта РА и мэрии г. Еревана в Национальной детской библиотеке им. Хнко Апера с 17 по 19 февраля пройдет, ставшая традиционной, «Шестая ереванская книжная ярмарка». Ярмарка приурочена к 500-летию книгопечатания в Армении и провозглашению Еревана со стороны ЮНЕСКО всемирной книжной столицей 2012 года.
Как сообщается на официальном сайте Минкульта РА, в ярмарке примут участие около 30 издательств, которые представят свою лучшую продукцию за последние годы. Ярмарка запомнится рядом мероприятий, организованных для детей и юношества, их родителей, педагогов и библиотекарей.
Также будет организован ряд встреч с писателями, преимущественно детскими, презентаций новых книг, театральных и кукольных представлений, различных обсуждений и круглых столов.
Открытие Шестой ереванской книжной ярмарки состоится в здании Национальной детской библиотеки им. Хнко Апера 17 февраля. Организаторы выставки – Национальная ассоциация издателей Армении и Национальная детская библиотека им. Хнко Апера.